Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik Görevlisi İkiz Çek İle Dolandırıldı

İzmir Menemen'de ikamet eden güvenlik görevlisi Erdal Yel aracını çek karşılığında sattı. Vadesi gelen çekin karşılığı olmadığını öğrenen Yel, aracı sattığı kişiden tekrar bir çek alarak ikinci kez kandırılarak dolandırıldı.

Özel Güvenlik Görevlisi İkiz Çek İle Dolandırıldı
Özel Güvenlik Görevlisi İkiz Çek İle Dolandırıldı İsmail Kutlu
Bu içerik 1139 kez okundu.

İzmir Menemen'de ikamet eden güvenlik görevlisi Erdal Yel (30), piyasa değeri 41 bin lira olan aracını bir akrabasının aracılığıyla S.M. isimli kişiye sattı. Aracının karşılığında da çek aldı. Çekin tarihi geldiğinde karşılığı olmadığını öğrenince, aracı sattığı kişi ile tekrar buluştu. Bu kez Erdal Yel, aracını satın alan kişiye 13 bin lira daha elden verip 58 bin liralık çek aldı.

ÇEKİ KONTROL ETTİ
Yel, sağlam olup olmadığını öğrenmek için banka ve findeks isimli bir program aracılığıyla çeki kontrol etti. Çekin sağlam olduğuna inanan Erdal Yel, tarihi gelip de bankaya gittiğinde yaşadıklarına inanamadı. Çünkü aldığı çek ikiz ve sahteydi. Yel polise ve savcılığa giderek şikayette bulundu. 

Erdal Yel polise ve savcılığa giderek şikayette bulundu.

'BU ŞEKİLDE MAĞDUR OLAN ÇOK İNSAN VAR'
ErdaL Yel'in avukatı Sevda Canik Yeni Asır'a yaptığı açıklamada, bu işin arkasında bir şebeke olduğunu dile getirdi. Canik, "Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Duyduğumuz kadarıyla ikiz çek mağduru çok sayıda insan var" dedi. (Kaynak Yeni Asır)

özel güvenlik görevlisi ikiz çek dolandırıldı izmir menemen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU