Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

‘Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Yapılması’ İle İlgili Güvenlik-İş'ten Açıklama Geldi

Güvenlik-İş Sendikası, hastanelerde çalışan ve vatandaşlarla ilk teması kuran, yönlendiren ve sağlık kurumlarının güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlilerinin olduğunu söyleyerek tüm sağlık çalışanların içinde ayrım yapılmadan ve çalıştıkları sürece belirlenen bu ek ödemenin özel güvenlik görevlilerine de yapılması gerektiğini belirtti.

‘Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Yapılması’ İle İlgili Güvenlik-İş'ten Açıklama Geldi
‘Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Yapılması’ İle İlgili Güvenlik-İş'ten Açıklama Geldi İsmail Kutlu
Bu içerik 2619 kez okundu.

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Özel güvenlik görevlilerinin hastanelerde zor şartlar altında çalıştığını söyleyerek sağlık çalışanı değilmiş gibi bir yaklaşıma maruz kalmalarını da şiddetle karşı olduğunu belirtti.

Hastanelerde çalışan ve vatandaşlarla ilk teması kuran, yönlendiren ve sağlık kurumlarının güvenliğini sağlayan yine özel güvenlik görevlilerinin olduğuna değinen Sendika yönetimi sağlık çalışanlarıyla beraber mesai yapıp aynı risklere maruz kaldığının altını çizdi.

Güvenlik-İş Sendikası Açıklamasında; ''Koronavirüs salgınının etkilerini en aza indirmek için mücadele eden tüm sağlık çalışanların içinde ayrım yapılmadan ve çalıştıkları sürece belirlenen bu ek ödemenin meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine de yapılması hususunu bilginize arz ederiz.'' denildi.

Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME YAPILMASI’ İLE İLGİLİ SENDİKAMIZDAN AÇIKLAMA

 

''Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden ülkemizde de etkisini sürdüren Koronavirüs (Covid-19) salgınını en aza indirmek için mücadele eden ve mücadelenin en ön saflarındaki yerlerini alan Kendi sıhhatleri pahasına her türlü riski alan sağlık çalışanlarının bu özverisi, her türlü takdirin üzerindedir. Varlıkları ile bize güven veren, fedakârlıklarıyla yarınlarımıza umutla bakmamızı sağlayan Başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına Güvenlik-İş Sendikası olarak teşekkür ediyoruz.

23 Mart tarihinde Sayın Bakanımızın sağlık çalışanları için yaptığı açıklamada yer alan; ’’Sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içinde olduğunuzu, Kadronuza 32 bin yeni personel dahil edeceğinize, bu süreçte çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin üç aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 oranında olacağına’’ ilişkin açıklamalarınızı Güvenlik-İş Sendikası olarak olumlu buluyor ve destekliyoruz.

Bakanlığınıza bağlı hastanelerde çalışan ve halkımızla ilk teması kuran, yönlendiren ve sağlık kurumlarının güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlilerinin de sağlık çalışanlarıyla beraber mesai yapıp aynı risklere maruz kaldığını hatırlatmak isteriz.

Özel güvenlik görevlileri özellikle hastanelerde zor şartlar altında canla başla çalışırken sağlık çalışanı değilmiş gibi bir yaklaşıma maruz kalmalarını da şiddetle karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Ülkemiz üzerindeki Koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerini en aza indirmek için mücadele eden tüm sağlık çalışanların içinde ayrım yapılmadan ve çalıştıkları sürece belirlenen bu ek ödemenin meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine de yapılması hususunu bilginize arz ederiz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu''

Güvenlik-İş Sendikası Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme özel güvenlik görevlisi ömer çağırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU