Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020

ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞINDAN PTT, BANKALAR VE KYK YURTLARI İLE İLGİLİ SERBEST KIYAFET YAZISI

Güvenlik-İş Sendikası Özel güvenliklerin Koronavirüs tedbirleri kapsamında serbest kıyafet ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından yeni yazı geldiğini ve PTT Bankalar ve KYK yurtları da bu kapsama dahil edildiğini resmi web sitesinden duyurdu.

ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞINDAN PTT, BANKALAR VE KYK YURTLARI İLE İLGİLİ SERBEST KIYAFET YAZISI
ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞINDAN PTT, BANKALAR VE KYK YURTLARI İLE İLGİLİ SERBEST KIYAFET YAZISI İsmail Kutlu
Bu içerik 6964 kez okundu.

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Özel güvenliklerin Koronavirüs tedbirleri kapsamında serbest kıyafet ile ilgili EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından yeni yazı geldiğini ve PTT Bankalar ve KYK yurtları da bu kapsama dahil edildiğini resmi web sitesinden yazılı açıklama ile duyurdu.

Buna göre; özel güvenliklerin Koronavirüs tedbirleri kapsamında serbest kıyafet ile ilgili yeni yazısında; PTT, bankalar ve Kredi Yurtlar Kurumu bina ve tesislerde bu kapsama dahil edildiğini 81 İl emniyet müdürlüklerine yazı göndererek bildirdi.

Güvenlik-İş Sendikasının resmi web sitesinde ki haber şu şekilde;

ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞINDAN PTT, BANKALAR VE KYK YURTLARI İLE İLGİLİ SERBEST KIYAFET YAZISI

Sendikamızın girişimleri neticesinde Özel Güvenliklerin Korona virüs Tedbirleri Kapsamında Serbest Kıyafet ile İlgili Yazı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından gelmişti.

Özel Güvenliklerin Korona virüs Tedbirleri Kapsamında Serbest Kıyafet ile İlgili yazdı da;

‘’Başta sağlık kuruluşları ve bunlara tahsis edilen yerler olmak üzere salgına karşı tedbirlerin yoğun olarak alındığı yerlerde çalışan özel güvenlik görevlileri; kişisel önlemler alındığı halde üniformanın hijyen anlamında yetersiz ve riskli olduğu durumlarda üniforma üzerine koruyucu kıyafetle görev yapabileceği, koruyucu kıyafet temin edilmemesi halinde kurum tarafından belirlenecek serbest kıyafet ile de görev yapmalarında zaruret nedeniyle herhangi bir sakınca bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Ancak, serbest kıyafet ya da koruyucu kıyafet ile görev yapan özel güvenlik görevlilerinin görev süresince ve görev alanı içinde özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını yakalarında herkes tarafından görülebilecek şekilde taşımalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.’’ denilmektedir. EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı yeni yazısında, PTT, bankalar ve Kredi Yurtlar Kurumu bina ve tesislerde bu kapsama dahil edildiğini görüş yazısı ile bildirdi.


özel güvenlik Koronavirüs Tedbir Serbest kıyafet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU