Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel güvenlik çalışanları büyük risk altında!

"CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında iş yüklerinin daha da arttığı Özel Güvenlik çalışanlarının sağlığı ve güvenliği için daha çok tedbir alınması gerektiğini ifade etti."

Özel güvenlik çalışanları büyük risk altında!
Özel güvenlik çalışanları büyük risk altında! İsmail Kutlu
Bu içerik 2188 kez okundu.

Yazılı bir açıklama yapan Kaplan, sayıları 300 bini geçen, Özel Güvenlik çalışanlarının Koronavirüs tedbirleri kapsamında daha fazla iş yükünün arttığını ifade ederken; tedbirlerin yetersiz kaldığının altını çizdi. 

Milletvekili Kaplan: “Yurt, hastane, banka, belediye gibi kurumlarda güvenliği sağlamak ve Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalıştıkları kurumlarda “ateş ölçer” görevini de yapan Özel Güvenlik çalışanları, vatandaşlarımız ile fazla temas kurmasından kaynaklı Koronavirüsü kapma riski en yüksek meslek gruplarındandır. 

Koronavirüs’ün en çok bulaşabileceği risk ve tehdit oluşturan karantina yurtlarında ve hastanelerde de Özel Güvenlik çalışanlarımız görevlerini sürdürmektedir. Bazı kurumların yeteri kadar maske, eldiven ve dezenfektan dağıtmadıklarını üzülerek öğreniyoruz. Basına ve kamuoyuna yansıyan bilgileri de göz önünde bulundurursak, hızlı yayılan bu virüsün özel güvenlik çalışanlarımız için de büyük tehdit olacağını görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta haberlere de yansıyan, karantina yurdunda görev yapan Özel Güvenlik görevlisinin Koronavirüs testi pozitif çıktı. Sayıları 300 binden fazla olan bu meslek grubunda çalışanlar ve ailelerini göz önüne alırsak oldukça risk altında. Vaka sayısının artmaması için, Özel Güvenlik çalışanlarımızın da sağlık ve hijyen tedbirleri arttırılmalıdır. Yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

“ÖZEL GÜVENLİK YETİŞİREN FİRMALAR DA EKONOMİK OLARAK SIKINTIDA!”

Kaplan açıklamasının devamında Özel Güvenlik personeli yetiştiren firmaların da Koronavirüs tedbirleri kapsamından etkilendiğinin altını çizerek; Özel Güvenlik personeli yetiştiren firmalar da ne yazık ki bu süreçten ekonomik anlamda çok etkilenecek. Öğrenimlerin durduğu, sınavların ertelendiğini düşünürsek, bu firmalar da kiralarını ve elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanacak. Ayrıca eğitmenlerin ödemelerinde de aksaklık olmaması için en azından 3 aylığına aslında tüm ülkede hane, kurum, firma, vatandaş fark etmeksizin elektrik, su ve doğalgazın ücretsiz olması tüm vatandaşlarımızı ve işverenleri rahatlatacaktır” diye ifade etti.

özel güvenlik çalışanları büyük risk atında CHP İrfan Kaplan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU