Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

TYP'li Özel Güvenlik Güvenlikleri İşlerinde 'Süreklilik' İstiyor

İŞKUR’a bağlı olarak devlet okullarında çalışan TYP'li özel güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istiyor.

TYP'li Özel Güvenlik Güvenlikleri İşlerinde 'Süreklilik' İstiyor
TYP'li Özel Güvenlik Güvenlikleri İşlerinde 'Süreklilik' İstiyor İsmail Kutlu
Bu içerik 1575 kez okundu.

Her yeni eğitim- öğretim yılının başında İŞKUR’a başvuran özel güvenlikler yaptıkları başvuruların ardından; kura, mülakat gibi aşamalardan geçerek geçici süreli olarak okullarda göreve başlıyorlar. Haziran ayının sonuna gelindiğinde ise ; çalıştıkları işlerinden TYP’de bulunan 24 ay kuralı nedeniyle ayrılmak zorunda kalıyorlar.

ÖGÜDER Özel güvenlik sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği Bursa il başkanı Meliha Aslan da okul güvenliklerinin sorun ve isteklerini duyurmak için 81 ilden okul güvenliklerinin bir araya geldiği TYP MEB Güvenlik Telegram gurubuna katılarak üyelere mücadelelerinde tam destek verdi. Meliha Aslan Konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Toplum yararına proje kapsamında okullarda çalışan 30 bin okul güvenliği çalışma süreleri dolduğu için haziran ayında işsiz kalacak.

Halihazırda MEB’e bağlı devlet okullarında öğretmen , öğrenci ve kurum çalışanlarına güvenlik hizmeti veren okul güvenliklerimiz, her yıl aynı sorunlarla uğraşmaktan bıktı. Bir eğitim yılı boyunca sekiz ay çalışabiliyoruz. Haziran’dan sonraki üç ay boyunca işsiz olduğumuz için mağdur duruma düşüyoruz. Aramızda tek başına ev geçindirip, çocuk okutmaya çalışan arkadaşlarımız var. Bizler görevini seve seve yerine getiren güvenlik işçileriyiz. Bizler okullarımızda görev aldığımız ilk birkaç ayda okulda okuyan öğrenci ve öğretmenleri, okula sürekli gidip gelen velileri, okulun çevresinde öğrenciye ve kuruma zarar verebilecek kişileri tanıyarak bunların önüne geçmek için önlemler almaya başlıyoruz. Takdir edersiniz ki binlerce öğrencinin okuduğu kurumlarda dikkatli davranmak ve onlara gelebilecek zararları hızlıca ortadan kaldırmakla görevliyiz. İşimizi severek yapıyoruz. Ancak sürenin geçici olması motivasyonumuzu ciddi anlamda etkiliyor. Her yıl güvenliğin değişmesi güvenlik anlamında ciddi zafiyetler doğuruyor. Okul güvenliği gibi süreklilik arz eden bir programda geçici işçi vasfıyla çalışmak bizleri tedirgin ediyor. Bizler çalıştığımız okullarda aynı şartlarda sürekli olarak çalışmak istiyoruz. Öğretmen ve öğrenciler güven içinde geleceğe yön verebilsinler diye üzerimize düşeni yapmaya her daim devam edeceğiz. Devletimizden tek isteğimiz işimizde sürekliliktir. Aynı şartlarla çalışmaya talibiz. Yeter ki Aynı okulda süresiz, devamlı olarak çalışmaya devam edelim. 24 ayını doldurduğu için şuanda işsiz kalan okul güvenliği arkadaşlarımız var. Koronavirüs piyasaları bu kadar etkilemişken özel sektörde iş bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Devletimizden isteğimiz 24 ay kuralının kaldırılması işlerimizde süreklilik verilmesidir. Kadro beklentimiz yok. Gerekirse yazın ücretsiz izine çıkmaya razıyız. Ama bilelim ki Okullar açıldığında yine işimizin başına döneceğiz.

 

Okulların kapalı olduğu şu günlerde bazı illerdeki okul güvenliklerinin valiliğin onayıyla  kamusal alanlara dağıtıldığını sözlerine ekleyen ÖGÜDER Bursa il başkanı Aslan“ Ülkemizin korona virüs ile savaştığı şu kötü günlerde okullarımız kapalı olduğundan bazı güvenlik arkadaşlarımız geçici görevlendirme ile hastane, belediye karantina merkezleri vb. kurumlarda görevlendirildi. Elbette üzerimize düşeni seve seve yapacağız. Görevimizin başındayız. Ülkemize hizmet vermeye devam ediyoruz. “ dedi. HABER: BURHAN KAYA

özel güvenlik görevlisi özel güvenlik TYP güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU