Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Hastanede Güvenlik Görevlilerini Bıçaklayan Failin 12 Yıl Hapsi İstendi

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde karantinadaki annesini görmesine izin vermedikleri bahanesiyle 2 güvenlik görevlisine saldıran fail hakkında dava açıldı.

Hastanede Güvenlik Görevlilerini Bıçaklayan Failin 12 Yıl Hapsi İstendi
Hastanede Güvenlik Görevlilerini Bıçaklayan Failin 12 Yıl Hapsi İstendi İsmail Kutlu
Bu içerik 1195 kez okundu.

Maltepe'de koronavirüs tedavisi gören annesini hastanede ziyaret etmesine izin vermediği bahanesiyle iki özel güvenlik görevlisini bıçaklayan Murat D. hakkında, üç ayrı suçtan 12 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde koronavirüs şüphesiyle tedavi gören annesini 21 Mart tarihinde ziyaret etmesine izin vermediği bahanesiyle iki özel güvenlik görevlisini bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklu bulunan Murat D. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, şüpheli Murat D.’nin Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde koronavirüs teşhisi ile tedavi gören annesini görmek için hastaneye gittiği, güvenlik görevlisi Minur B.’nin karantina altında tutulan annesini görmeye gidemeyeceğini söylemesi üzerine tarafların tartışmaya başladığı belirtildi. Bunun üzerine hastaneden ayrılan Murat D.’nin Ateşli Silahlar Kanunu kapsamında kalmayan bıçaklarla geri döndüğü, Minur B. ile tartışmaya başladığı, tartışmaya iki özel güvenlik görevlisinin daha dahil olduğu kaydedildi.

İddianamede, Murat D.’nin tartışma sırasında özel güvenlik görevlisi Minur B.’yi basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde, özel güvenlik görevlisi Ferhat K.’yi de basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde bıçakla yaraladığı, ayrıca iki özel güvenlik görevlisini de bıçakla kovaladığı, bu iki özel güvenlik görevlisinin bir odaya saklanması üzerine eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı belirtildi.

ÜÇ SUÇTAN 12 YIL CEZA İSTENDİ
Şüpheli Murat D.’nin hastanenin acil ana giriş kapısına zarar verdiği bilgisine de yer verilen iddianamede, şüphelinin, “Kamu görevlisini kasten yaralama”, “Mala zarar verme” ve “Kamu görevlisini kasten yaralamaya teşebbüs” suçlarından 3.5 yıldan 12 yıl 3 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi. (İstanbul/DHA)

özel güvenlik hastane hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU