Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Sınavla İlgili Bilgilendirme

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ertelenen özel güvenlik sınavları ile ara verilen özel güvenlik eğitimleri ile ilgili duyuru yayınladı.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Sınavla İlgili Bilgilendirme
Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Sınavla İlgili Bilgilendirme İsmail Kutlu
Bu içerik 1919 kez okundu.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından sınavla ilgili yapılan açıklama;

 

5 Nisan 2020 tarihinde yapılamayan Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Sınavı Hakkında yapılması gereken işlemler

Ertelenen özel güvenlik sınavları ile ara verilen özel güvenlik eğitimleri nedeniyle özel güvenlik kimlik kartlarını yenileyemeyenlerin çalışmaya devam edebilmeleri ya da yeni bir yerde işe başlayabilmelerinin sağlanması amacıyla yapılan düzenlemeye müteakiben 5 Nisan 2020 tarihinde yapılamayan sınavların 21 Haziran 2020 tarihinde yapılması yönünde planlama yapılmıştır.

Bu nedenle;

Özel güvenlik yenileme eğitimini başarıyla tamamlamalarına rağmen 5 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan sınavın ertelenmesi nedeniyle bu sınava katılamayan özel güvenlik görevlilerinin, 21 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan sınava katılmaları ve kimlik kartlarını yenilemeleri gerekmektedir. Ayrıca bu kişilerden 21 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan sınava katılmayanların, 21 Haziran 2020 tarihinden sonra aktif olarak çalışmalarına müsaade edilmeyecek olup, bu durumda olan kişileri çalıştıran işverenler hakkında işlem tesis edilecektir.


Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı geçerlilik süresi 6 Nisan-16 Ağustos 2020 tarihleri arasında dolanların ise, 16 Ağustos 2020 tarihinde yapılması planlanan sınava katılmaları ve kimlik kartlarını yenilemeleri gerekmektedir. Bu kişilerden 16 Ağustos 2020 tarihinde yapılması planlanan sınava katılmayanların 16 Ağustos 2020 tarihinden sonra aktif olarak çalışmalarına müsaade edilmeyecek olup, bu durumda olan kişileri çalıştıran işverenler hakkında işlem tesis edilecektir.
Ayrıca ara verilen özel güvenlik temel ve yenileme eğitimlerine 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle tekrar başlandığından, bu tarihten sonra temel veya yenileme eğitimini başarıyla tamamlayanların 16 Ağustos 2020 tarihinde yapılması planlanan sınava girmeleri gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı

özel güvenlik denetleme başkanlığı özel güvenlik sınavı ögg sınav erteleme bilgi açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU