Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

EGM, Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek Tip Kıyafeti İle İlgili Açıklama Yaptı

T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek Tip Kıyafeti ile ilgili açıklama yaptı.

EGM, Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek Tip Kıyafeti İle İlgili Açıklama Yaptı
EGM, Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek Tip Kıyafeti İle İlgili Açıklama Yaptı İsmail Kutlu
Bu içerik 7755 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, özel güvenlik görevlilerinin tek tip kıyafeti ile ilgili açıklama yaparak ''kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin; toplum nezdindeki saygınlıklarının, güvenilirliklerinin, aidiyet duygularının, kuruma bağlılıklarının, görünürlüklerinin arttırılması, önleyici güvenlik hizmetlerinin etkin biçimde yürütülmesinin sağlanması amaçlanmıştır'' denildi.

EGM nin yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

Ülkemiz genelinde halihazırda yaklaşık 333 bin özel güvenlik görevlisi aktif olarak görev yapmaktadır. Bunlardan 116 bin civarında özel güvenlik görevlisi, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 04 Nisan 2018 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrosuna geçirilerek görev yapmaya başlamıştır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin; toplum nezdindeki saygınlıklarının, güvenilirliklerinin, aidiyet duygularının, kuruma bağlılıklarının, görünürlüklerinin arttırılması, önleyici güvenlik hizmetlerinin etkin biçimde yürütülmesinin sağlanması, birlikte çalışabilme yetilerinin geliştirilmesi ve yenilenmesi amacıyla tek tip üniforma giymeleri yönünde Bakanlığımızca yapılan çalışmalar tamamlanarak “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Ait Üniforma Yönergesi” 15 Mayıs 2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kamu Kurum ve Kuruluşları bu tarih itibariyle yeni üniformaları ile görev yapabilecek olup, isteyenler halihazırda kullandıkları üniformaları 15 Eylül 2021 tarihine kadar kullanabilecektir.

Çalışma kapsamında; şapka, bere ve üniformada yer alan Özel Güvenlik Yıldızı ile Göğüs Arması başta olmak üzere diğer ibarelerin tamamı yeniden tasarlanarak özel güvenlik görevlilerinin görünürlüklerinin artırılması amaçlanmış olup, üniformalar modern, çağdaş ve günümüz şartlarına uygun tasarlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

EGM özel güvenlik tek tip kıyafet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU