Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik Görevlilerine Yıpranma Payı Teklifi Meclise Geldi

Güvenlik görevlilerini ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Açıklamada güvenlik personellerine yıpranma payı için kanun teklifinin TBMM'ye sunulduğuna yer verildi.

Özel Güvenlik Görevlilerine Yıpranma Payı Teklifi Meclise Geldi
Özel Güvenlik Görevlilerine Yıpranma Payı Teklifi Meclise Geldi İsmail Kutlu
Bu içerik 10646 kez okundu.

Güvenlik görevlilerini ilgilendiren teklif geldi.

On binlerce güvenlik görevlisini yakından ilgilendiren bir kanun teklifi TBMM 'ye geldi. İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi tarafından hazırlanan kanun teklifi özel güvenlik görevlilerini yakından ilgilendiriyor. Bugün Meclis Başkanlığı 'na sunulan vegörüşmelerinin başlaması için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 'na gönderilen 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile özel güvenlik görevlilerinin fiilî hizmet süresi zammından faydalanmalarının amaçlandığına yer verildi. 

TEKLİFİN GEREKÇESİ

Mehmet Ali Çelebi tarafından hazırlanan ve TBMM 'ye sunulan kanun teklifinin gerekçesi şu şekilde açıklandı: 

KANUN TEKLİFİNİN METNİ

Güvenlik görevlilerine 90 günlük fiili hizmet zammı verilmesi için sunulan kanun teklifinin tam metni şu şekilde:

  

özel güvenlik yıpranma payı meclis TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erkan can     2023-01-07 Seçim geldi,sıra söz bizde ,haklarımızı vermiyosanız ,oyları da biz vermiyoruz
İbrahim Alişanoğlu     2020-06-25 Çok önemli bir konudur.Ö.G.G.lerin geceleri nöbet tutmaları başlı başına yıpranması gerektiren.önemli detaylardan birisidir.ayrıca görev yaptıkları sahada tüm sorumluluk onlarda olup,kanunen yetkide onlarda oluo.,ancak bunların tümü bu güne kadar Ö.G.G. leri lafla uyutup siyasi çıkarlar peşine düşmekten başka bir anlam çıkarılamamıştır.Ö.G.G. ler artık uyanmışlardır.içi boş vaadlere karnınız tok.vesselam.
Fikret Aktas     2020-06-19 Helal olsun Sayın Vekilimize Özel Güvenlik görevlilerini düşünen Vekillerin olması sevindirici.İnşallah yasa kabul edilir bu işi yapan insanların özlük hakları bir nebze olsun düzelir.Hiç umudum yok bu arada.İnşallah yanılırım.
Kemal     2020-06-19 Helal sayın Vekilim. Ama sırf mualefetdinşz diye yine kabul edilmeyecek bu teklif. Bence son söz Güvenlik görevlilerine düşüyor.Zamanı gelince aileleri ile birlikte 1 milyonu aşan bu meslek sahiplerinin, onlar için bir adım bile atmayanlara hesap sorma vakti gelecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU