Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş'ten 'Özel Güvenlik Haftası' Kutlaması

Güvenlik-İş Sendikası ''26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası'' münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Güvenlik-İş'ten 'Özel Güvenlik Haftası' Kutlaması
Güvenlik-İş'ten 'Özel Güvenlik Haftası' Kutlaması İsmail Kutlu
Bu içerik 3275 kez okundu.

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası binlerce özel güvenliğin sabırsızlıkla beklediği 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası münasebeti ile resmi web sitesinden Genel Yönetim Kurulu bir kutlama mesajı yayımladı.

Kutlama mesajında;  özel güvenlik haftası sebebiyle Ülke genelinde şubeler ve temsilcilikler aracılığıyla etkinlikler düzenlendiğini söyleyen Sendika Yönetim Kurulu etkinlikler sayesinde özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacağı ve farkındalığın hissedileceği ifadelerine yer verildi.

Özel güvenlik mesleğinin saygınlığı ve farkındalığını için  projeler üretilip hayata geçirildiğini söyleyen Sendika projeler hakkında da açıklamalarda bulundu;


Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

 

26-30 HAZİRAN ÖZEL GÜVENLİK GÜNÜ VE HAFTASI KUTLU OLSUN

Özel Güvenlik Teşkilatının 16. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulumuz yazılı bir açıklamada bulundu.

Özel güvenlikler olarak, gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik teşkilatının 16. Yıl dönümünü siz fedakâr ve mesleğini seven meslektaşlarımızla birlikte kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Özel Güvenlik Teşkilatımız; genel kolluk kuvvetlerinin yardımcı kolluk mahiyetinde, vatandaşlarımızın can ve malının güvenliğini sağlamayı, toplumun her geçen gün artan güvenlik ihtiyaçlarını karşılarken hukukun dışına ve yetkilerinin dışına taşmadan karşılamayı, ‘Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme’ sloganımızla toplum nezdinde farkındalığımızı oluşturarak, toplumun her kesiminin sevgi, saygı, güven ve desteğini almayı, görevini yaparken gerektiğinde kıymetli varlığı olan canını dahi vermekten hiçbir zaman kaçınmayan meslektaşlarımızın özel güvenlik gününü ve haftasını canı gönülden kutluyoruz.


26-30 Haziran özel güvenlik günü ve haftası sebebiyle Ülke genelinde Genel merkezimiz, şubelerimiz, temsilciliklerimiz aracılığıyla düzenleyeceğimiz etkinlikler sayesinde özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacak farkındalığımız hissedilecektir.

Özel güvenlik mesleğinin saygınlığı ve farkındalığını hissettirmek için Sendika olarak çalışıyor bu kapsamda projeler üretiyoruz.

Bu projeler Kapsamında;


Sendika olarak tek gayemiz tüm özel güvenlik işçilerinin sesi olmak ve onların hem sosyal hem de ekonomik anlamda tüm ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele vermek ve meslektaşlarımızın farkındalığını hissettirmek adına projelerimiz kapsamında tek tip kıyafet taleplerimiz arasındaydı.

İçişleri Bakanlığımız ile beraber yürüttüğümüz ve İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan kamuda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın Tek Tip kıyafeti tüm meslektaşlarımız için olumlu ve sevinç kaynağı olmuş ve Sendikamızı da ziyadesi ile mutlu etmiştir.

Bir başka projemiz olan ve İçişleri bakanlığımız koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla beraber yürüttüğümüz özel güvenlik mesleğinin saygınlığında ve farkındalığında büyük bir öneme sahip olacak olan kamu spot çalışmamız RTÜK tarafından onaylanarak tüm televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yayınlanmak üzere bugün yayınlandığı bilgisini vermek isteriz.

Özel Güvenlik Teşkilatının her zaman olumlu gelişmesinde katkısı olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya tüm özel güvenlik görevlileri adına teşekkür ederiz.


BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa DESTİCİ ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM'de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyor, meslektaşlarımızın çalışma şartlarının ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı ile yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edeceğini ve bizler de birer özel güvenlik mesleğini yapmış sizlerden biri olarak bu kapsamda mücadelemize devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.


Güvenlik-İş Sendikası olarak, yürüttüğümüz projelerimiz neticesinde elde ettiğimiz başarı da bize inanan ve güvenen özel güvenlik emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Ailesi olarak Genel Başkanımızdan, İl temsilcilerimize kadar özel güvenlik görevlisi olmasının gururunu yaşarken, özel güvenlik emekçilerimizin dertleri ile dertlenen bir teşkilat olarak şunu diyoruz, ''asla yalnız değilsiniz''

Görevleri başında vefat eden tüm özel güvenlik görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz, görevleri başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ,bu tür üzücü saldırıların son bulmasını ümit ediyoruz.

Bu duygularla; 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, ülkemizin dört bir yanında görevini layıkıyla yapan değerli meslektaşlarımıza en içten sevgilerimizle sağlık ve esenlikler diliyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Özel Güvenlik Her Yerde…

 

özel güvenlik özel güvenlik haftası özel güvenlik günü güvenlik iş sendikası ögg haftası kutlama tebrik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU