Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikası ve Özel Güvenlikler İçişleri Bakanı SOYLU'yu Ziyaret Etti

Güvenlik-İş Sendikası ve özel güvenlik görevliler '26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası' dolayısı ile İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU'yu makamında ziyaret etti.

Güvenlik-İş Sendikası ve Özel Güvenlikler İçişleri Bakanı SOYLU'yu Ziyaret Etti
Güvenlik-İş Sendikası ve Özel Güvenlikler İçişleri Bakanı SOYLU'yu Ziyaret Etti İsmail Kutlu
Bu içerik 1892 kez okundu.

 

Gerçekleştirilen ziyarette 335.635 bin özel güvenlik görevlisinin sorun ve talepleri ile ilgili genel anlamda istişarede bulunulduğu belirtildi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU açıklamasında, ''gündelik hayatımızın her anında büyük bir fedakârlıkla yer alan tüm sektör çalışanlarının ve ailelerinin Özel Güvenlik Görevlileri Günü’nü tebrik ediyor, görevi başında şehit veya gazi olmuş tüm arkadaşlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, mesleğe emeği geçen herkese, selam ve saygılarımı sunuyorum.’’ifadelerini kullandı.

Güvenlik-İş Sendikasının resmi web sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

 

SENDİKAMIZDAN İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SOYLU’YA ZİYARET

Güvenlik-İş Sendikamız '26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası' dolayısı ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'yu makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkan Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Emrullah GÖLCÜK ve üyelerimiz özel güvenlik görevlileri TCDD 2. Bölge Müdürlüğünde görevli Sinem Yüksel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında görevli Muhammet Toprak, DHMİ Genel Müdürlüğünde görevli Emine Özbek ve PTT Genel Müdürlüğünde görevli Sinan Işık katıldı.

Gerçekleştirilen ziyarete ülkemizde görev yapan 335.635 bin özel güvenlik görevlisinin sorun ve talepleri ile ilgili genel anlamda istişarede bulunuldu.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU açıklamasında;

‘’Kent yaşamının pek çok yerinde, bir spor müsabakasında, bir tren istasyonunda, bir kamu binasının veya alışveriş merkezinin girişinde, tehlikenin belki de ilk temas noktasında duran; pek çok olayda ilk önlemleri alarak, ilk uyarıları yaparak yeri geldiğinde de yetkisi dahilinde müdahale ederek can güvenliği ve asayişin sağlanmasına katkı sağlayan, hayatlar kurtaran, hatta bazen bir faciayı önleyen Özel Güvenlik Görevlilerimizin bu özel gününü idrak etmenin mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

1.7 milyon sertifika 335.635 kişinin aktif olarak görev başında olduğu bu sektör, her geçen gün gelişmekte, suçu önlemeye dönük olarak ortaya koyduğu hizmetin kalitesi ve etkinliği de giderek yükselmektedir.

Bakanlık olarak özellikle 15 Temmuz sonrası dönemde, iç güvenliğin her alanında olduğu gibi Özel Güvenlik sektörüne de ayrı bir önem verilmiş, bilhassa denetim türü ve sayısı arttırılmış, 2018 yılbaşından itibaren sektör içinde başlatılan eğitim seferberliği ile yaklaşık 504 bin kişinin yeniden eğitim alması, bilgi ve kabiliyetlerini güncellemesi sağlanmıştır.

ÖGNET adını verdiğimiz dijital altyapı projesi ile kolluk birimlerimizle entegrasyon ve iş birliğinin arttırılmasına dönük KAAN projesi gibi iki önemli çalışmanın eşzamanlı olarak yürütüldüğü bu sektöre ilişkin yatırımlarımız, denetim ve eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecektir.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından çerçevesi çizilen yeni güvenlik konseptimiz doğrultusunda, huzurun, güvenin, asayişin, can ve mal emniyetinin temininde yer alan tüm dinamiklere ayrı bir önem veriyor, şehirlerimizi dünyanın en güvenli şehirleri yapma hedefimiz doğrultusunda, toplam başarıyı arttırmaya gayret ediyoruz.

Bu hedefe ulaşmada Özel Güvenlik sektörü, elbette ki vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bu itibarla, bu alana ilişkin farkındalığı arttırma adına Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2004 tarihinin yıl dönümünün, her yıl “Özel Güvenlik Görevlileri Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

Bu vesileyle, gündelik hayatımızın her anında büyük bir fedakârlıkla yer alan tüm sektör çalışanlarının ve ailelerinin Özel Güvenlik Görevlileri Günü’nü tebrik ediyor, görevi başında şehit veya gazi olmuş tüm arkadaşlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, mesleğe emeği geçen herkese, selam ve saygılarımı sunuyorum.’’

Genel Başkanımız ÇAĞIRICI yaptığı açıklamada;

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'ya özel güvenlik görevlilerinin görünürlüğü ve farkındalığı için tek tip kıyafet, yeni özel güvenlik logosu, özel güvenlik kamu spotu, KAAN projesi ve 81 ilde meslektaşlarımıza yönelik eğitimlerle özel güvenlik görevlilerinin değeri ve görmezden gelinmediğini bizzat gösterdiğini , özel güvenlik görevlilerinin hak ettiği konumda olmasının çabasını sağladığı için ülkemizde kamu hizmetinin sağlanmasında önemli etken olan tüm özel güvenlik görevlileri adına, Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsım adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum dedi.

Özel Güvenlik Her Yerde..
#ÖzelGüvenlikGünüveHaftası

  

 

özel güvenlik görevlisi özel güvenlik haftası içişleri bakanı süleyman soylu güvenlik iş sendikası ömer çağırıcı ögg haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU