Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikası, ''15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık,Unutturmayacağız''

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe/işgal girişiminin dördüncü yıl dönümünde TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu yazılı açıklama yaptı.

Güvenlik-İş Sendikası, ''15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık,Unutturmayacağız''
Güvenlik-İş Sendikası, ''15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık,Unutturmayacağız'' İsmail Kutlu
Bu içerik 1273 kez okundu.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası 15 Temmuz hain darbe/işgal girişiminin dördüncü yıl dönümünde Sendikanın Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, 15 Temmuz Hain darbe girişiminin olduğu gece özel güvenlik görevlilerinin de görevlerinin başında olduğunu söyleyerek mesaileri bitmiş olmasına rağmen bulundukları alanları canları pahasına koruyarak vazifelerini sonuna kadar yerine getirdiğini ve ne yazık ki 4 Özel Güvenlik Görevlisi hayatını kaybettiğini ve 51 Özel Güvenlik Görevlisi de yaralandığını belirtti.

Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi.

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMADIK…

''15 Temmuz hain darbe girişimine, Türk Milleti'nin, millet olmanın ne demek olduğunu gösterdiği, hain FETÖ Terör Örgütünün demokrasimize, yaşama özgürlüğümüze, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına yönelik saldırısına karşı kadın, erkek, yaşlı,genç, çocuk sokağa dökülerek gösterdiği şanlı bir zaferdir 15 Temmuz.

Bombalara meydan okuyan, tankların önüne yatan, mermiye göğsünü siper eden, ülkesini canı pahasına savunan halkımız, asla diz çökmeyeceğini böylelikle tüm dünyaya gösterdi.

O gece ve sabahı Gazi Meclisi'ni bombalayan, halkın üzerine kurşunlar yağdıran çeteler derhal tevkif edilmiş ve bu darbe girişimi kontrol altına alınmıştı.

Ne yazık ki 15 Temmuz Darbe Girişiminde birçok vatansever yaşamını yitirmiş ve şehadet şerbetini içerek o güzel mertebeye ulaşmıştı.Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI 15 Temmuz akşamı demokrasiye ve milli iradeye karşı yapılan hain işgal girişiminden haberdar olur olmaz en kısa zamanda harekete geçmiş ve TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY gece 00.30 dolaylarında Sakarya Kent Meydanında on binlerce vatandaşa hitap ederek TÜRK-İŞ'in 1 milyon işçisiyle bu işgal girişiminin sonuna kadar karşısında olduğunu ifade etmiş ve halkı sabaha kadar meydanlarda mücadele etmeye çağırdı,Güvenlik-İş Sendikamız tüm teşkilatımız ile birlikte hain darbe girişiminin ilk anından itibaren Demokrasi nöbeti tutarak hainlerin karşısında olduğunu açıkça göstermiştir.

Halkın can ve mal güvenliğini koruyan Özel Güvenlik Görevlileri de şüphesiz ki bu şanlı zaferin en önemli sacayağını oluşturmuştu. Görev yerlerinden ayrılmayan ve o gece halk düşmanlarına karşı duran Özel Güvenlik Görevlileri mesaileri bitmiş olmasına rağmen bulundukları alanları terk etmemiş ve 4 Özel Güvenlik Görevlisi yaşamını yitirmiş, 51 Özel Güvenlik Görevlisi de yaralanmıştı.

Cennet vatan ülkemizde görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri canı pahasına devletinin emrinde milletimizin hizmetinde dün olduğu gibi bugünde, yarın da her zaman vatan ve millet aşkı ile görev yapmaya devam edecektir.

Güvenlik-İş Sendikası olarak başta 15 Temmuz darbesi olmak üzere; milli iradeyi hedef alan tüm girişimlere karşı olduğumuzu tekrar ifade etmek isteriz. Demokrasilerde milli iradenin üzerinde hiçbir güç yoktur.

15 Temmuz'un sene-i devriyesi vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını vermiş tüm Şehitlere Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bu vatan sizlere minnettardır…

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu''

15 Temmuz Güvenlik iş sendikası açıklama özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU