Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramında Güvenlik-İş’ten Basın Mensuplarına Ödül

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' dolayısı ile bir organizasyon düzenleyerek basın mensubu emekçilere plaket verdi. Açılış konuşmasının Sendikanın Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI'nın gerçekleştiği basın toplantısında, koronavirüs salgınında halkın doğru bilgilendirilmesinde üstün gayretlerinden dolayı gazeteci ve basın mensuplarına teşekkür edip plaket verilerek yine salgın döneminde de hastanelerde, yurtlarda, havalimanlarında büyük bir özveri ile görev yapan özel güvenlik görevlileri için ise 'Gizli Kahramanlar' olarak nitelendirdi.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramında Güvenlik-İş’ten Basın Mensuplarına Ödül
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramında Güvenlik-İş’ten Basın Mensuplarına Ödül İsmail Kutlu
Bu içerik 1020 kez okundu.

Güvenlik-İş Sendikası '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' dolayısı ile bir organizasyon düzenleyerek basın mensubu emekçilere plaket verdi. Açılış konuşmasını Sendikanın Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI gerçekleştirdi.

''Özel güvenlik görevlilerinin tüm basın emekçilerine selamları var''

ÇAĞIRICI; Van’da -20 derecede havalimanlarında hava sahamızı koruyan, Antalya’da 50 derece sıcaklıkta nöbet tutan, Diyarbakır’da hastanede şiddete uğrayan, Samsunda kız yurdunda evlatlarımızı korurken darp edilen, Trabzon’da geçim sıkıntısıyla geçinmeye çalışan, İzmir’de AVM’lerde egzoz gazi soluyan, İstanbul’da mezarlıklarda vefat eden değerlerimizi koruyan, kısacası hayatımızın her anında ve her yerde olan özel güvenlik görevlilerinin tüm basın emekçilerine selamları var.'' ifadelerini kullandı.

'Gizli Kahramanlar'

 

''Bizler birer özel güvenlik görevlisi olarak hayatın her alanında yanı başınızda olan 7/24 devletinin emrinde ve milletinin hizmetinde olan pandemi döneminde ve halen de tehlikenin belki de ilk temas noktasında duran; pek çok olayda ilk önlemleri alarak, ilk uyarıları yaparak yeri geldiğinde de yetkisi dahilinde müdahale ederek can güvenliği ve asayişin sağlanmasına katkı sağlayan, hayatlar kurtaran, hatta bazen bir faciayı önleyen Özel Güvenlik Görevlilerimize de pandemi döneminde büyük gayret içerisinde olmuşlardır.

 

Bu salgın sürecinde hastaneler, yurtlar, havalimanları, Ptt’ler başta olmak üzere birçok kritik noktada görev yapan ve birçok özel güvenlik görevlisinin bu hastalığa yakalandığını ve 4 meslektaşımızın ise korona virüs nedeni ile vefat ettiğini belirtmek isterim. Böyle zor bir dönemde bile canını düşünmeden görevini layıkıyla yapan vatandaşlarımızın sağlığı için kendi sağlığını hiçe sayan özel güvenlik görevlilerini ben ‘Gizli Kahramanlar’ olarak nitelendiriyorum.'' dedi.

ÇAĞIRICI konuşmasının devamında;

Değerli Basın Mensupları,

''Sizler Değerlisiniz, özel güvenlik görevlilerinin değerli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz, 26 Haziran’da Özel Güvenlik Günü ve Haftasıydı , böyle özel günler çok önemlidir, sizler bizlerin üyelerimizle ve kamuoyuyla gönül köprüsü ilişkisini kuruyorsunuz, sizler olmazsanız eğer, inanın bizler öksüz oluruz..

Ülkemizde şu an 1.700 bin sertifika sahibi ve 335.635 kişinin aktif olarak 99 bin noktada görevi başında özel güvenlik görevlisi mevcuttur.

İçişleri Bakanlığımızın Projesi olan KAAN Projesi şuan 31 İlde uygulamaya geçti. Uygulanan İl ve iş yerlerinde özel güvenlik görevlileri yaşamış olduğu tüm olumsuzlukları aplikasyon uygulaması üzerinden polisimize haber veriyor ve olaylara anında müdahale edilebiliyor. Bu projenin EGM verilerine göre başarı oranı yüzde 80 özel güvenlik görevlilerinin görev yaptığı yerlerde suç oranı azaldığını görüyoruz.

Havalimanlarında hastanelerde üniversitelerde ve en kritik noktalarda görev yapan özel güvenlik görevlileri her geçen gün farkındalığının biraz daha arttığını görüyoruz.

Sendika olarak tek gayemiz tüm özel güvenlik işçilerinin sesi olmak.

İçişleri Bakanlığımız ile beraber yürüttüğümüz ve İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan kamuda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın Tek Tip kıyafeti tüm meslektaşlarımız için olumlu ve sevinç kaynağı olmuş ve Sendika olarak bizleri de ziyadesi ile mutlu etmiştir.

Bir başka projemiz olan ve İçişleri bakanlığımız koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla beraber yürüttüğümüz özel güvenlik mesleğinin saygınlığında ve farkındalığında büyük bir öneme sahip olacak olan kamu spot çalışmamız RTÜK tarafından onaylanarak tüm televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yayınlandığını belirtmek isterim.

Özel Güvenlik Görevlilerinin her zaman olumlu gelişmesinde katkısı olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ’ya tüm özel güvenlik görevlileri adına sizlerin de vasıtasıyla teşekkür ederim.

Güvenlik-İş Sendikası olarak, yürüttüğümüz projelerimiz neticesinde elde ettiğimiz başarı da bize inanan ve güvenen özel güvenlik emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.''

 

 

özel güvenlik görevlisi gazeteciler ve basın bayramı güvenlik iş sendikası ömer çağırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU