Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020

Sendika Üye İstatistikleri Açıklandı, TÜRK-İŞ Konfederasyonu Büyümeye Devam Ediyor

2020 Temmuz Ayı üye istatistikleri AÇSHB tarafından açıklandı. TÜRK-İŞ Konfederasyonu büyümeye devam ederken HAK-İŞ Konfederasyonu üye kayıpları yaşıyor.

Sendika Üye İstatistikleri Açıklandı, TÜRK-İŞ Konfederasyonu Büyümeye Devam Ediyor
Sendika Üye İstatistikleri Açıklandı, TÜRK-İŞ Konfederasyonu Büyümeye Devam Ediyor İsmail Kutlu
Bu içerik 979 kez okundu.

AÇSHB tarafından 2020 Temmuz Ayı üye istatistikleri açıklandı. TÜRK-İŞ büyümeye devam ederken HAK-İŞ Konfederasyonu üye kayıpları yaşıyor. 19 iş kolunda Güvenlik ve Savuma  faliyet gösteren Güvenlik-İş ve Öz Güven Sen Sendikası zirve de yerlerini aldı.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) resmi web sitesinden yazılı bir açıklamada bulundu. Özel güvenlik mesleğinin farkındalığı için özel güvenlik kamu spotu ve kamu da özel güvenlik tek tip kıyafete vurgu yapıldı.

Hiç bir zaman üye kagısı gütmediğini vurgulayan sendika yönetimi özel güvenlik mesleğinin farkındalığı için projelerine devam edileceği belirtildi.

Sendikanın yaptığı açıklama şu şekilde;
 

TEŞEKKÜRLER BİZLERE GÜÇ VEREN DEĞERLİ ÜYELERİMİZ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ..

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İşkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2020 Temmuz ayı istatistikleri resmî gazetede açıklandı.

19. ‘Güvenlik ve Savunma’ İş Kolunda faaliyet gösteren sendikalar arasında her sene istikrarlı bir şekilde büyüyen Güvenlik-İş Ailemiz, 39.759 Üye katılımı ile siz değerli meslektaşlarımızla gücümüze güç katarak ailemizi büyütmeye devam ediyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası olarak yola çıktığımız 2011 yılında Özel Güvenlik Görevlilerinin sesi olma iddiasıyla işe koyulduk. Her geçen gün üye sayımızda istikrarlı bir şekilde büyüyerek yolumuza devam ettik. Süreç içerisinde Özel Güvenlik Görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini gerekli platformlarda dillendirdik onların sesi ve soluğu olduk.

İşte bu yüzden meslektaşlarımızın farkındalığı hissettirmek adına projeler üreterek hayata geçirdiğimiz özel güvenlik kamu spotu, özel güvenlik tek tip kıyafet ve ‘’Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme ‘’ sloganımız her platformda ses getirmiştir.

Özel Güvenlik Kamu Spotu
https://www.guvenlikis.org.tr/ozel-guvenlik-kamu-spotu

Hiçbir zaman üye kaygısı içerisinde olmayan Sendikamız değerli üyelerimizle büyük bir aile olmuş ve her kesimce gönüllerde sağlam yer etmeyi başarmıştır.

Güvenlik-İş Sendikası olarak, yürüttüğümüz yaygın ve etkin örgütlenme çalışmalarımızın neticesinde elde ettiğimiz bu başarı da bize inanan ve güvenen özel güvenlik emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Taşeron sistemde çalışan işçilerin kadro’ya alınması konusunda konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in ve Sendikamız Güvenlik-İş’in verdiği büyük mücadele her kesimce takdirle karşılanmıştır.

Taşeron sistemden kadroya geçiş düzenlemesini içeren 696 sayılı KHK ile taşeron sistemde çalışan yaklaşık 900 bin işçinin kadroya geçtiği belirtilirken KİT’lerde çalışan işçiler kadro kapsamı dışında bırakılmıştır.

Güvenlik-İş Sendikası olarak ilk günden beri KİT’lerde çalışan işçilerin kadroya neden alınmadığını, ayrım yapılmaması gerektiğini ve KİT’lerde çalışan işçilerinde kadroya alınması gerektiğini, bu yanlışın bir an evvel düzeltilmesi gerektiğini defalarca gür bir sesle söyledik v söylemeye de devam edeceğiz. Kamu ‘da taşeron sistemde ki işçiliği tamamen ortadan kaldırana dek mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kamu' da kadroya geçen işçilerin ise; ücret adaletsizliği ve kamu kesimi toplu iş sözleşmesinden yoksun bırakılarak, YHK tarafından belirlenen çerçeve ile yapılan TİS genelgesi adeta günümüz koşullarında değersiz hale gelmiş ve verilen 4+4 zam enflasyon karşında adeta erimiştir, üyelerimize ve kamu' da çalışan tüm işçilere enflasyon farkının verilmesinin elzem olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

“Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi” adıyla kıdem tazminatı konusunda yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili görüş ve endişelerimizi Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ve Sendikamız Güvenlik-İş olarak her fırsatta her platformda dile getiriyoruz.

Kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir.

Kıdem tazminatı işçinin yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır.

Başta Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ olmak üzere Kıdem Tazminatı konusuna açıklık getiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a ve işçinin haklarının geriye götürülmesine izin vermeyen, mücadele eden tüm emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz..

GÜCÜMÜZE GÜÇ KATAN DEĞERLİ ÜYELERİMİZ!

Tabandan örgütlenmenin verdiği sağlamlıkla hak, hukuk, emek ve onurlu yaşam için özel güvenlik görevlileri için çıktığımız bu yolda hep birlikte mücadelemiz devam edecektir. Özel Güvenlik Görevlileri için çıktığımız bu onurlu yolda, dünden daha iyi, bugünden daha güçlü olacağımız, yarınlar için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Çünkü Sendikamızın Yönetim Kurulu ve teşkilatımız ‘'Özel Güvenlik Görevlilerinden'' oluşmaktadır ve sorunlarınızı dertlerinizi anlayan bir anlayışla hareket etmektedir.

“BÜTÜN ÖZEL GÜVENLİK EMEKÇİLERİNİ SENDİKAMIZ GÜVENLİK-İŞ AİLEMİZE ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Güvenlik-İş Sendikası olarak, bütün özel güvenlik işçilerine ulaşma mecburiyetimiz olduğunu biliyor ve elde ettiğimiz bu başarıyı yeni hedefler için bir başlangıç olarak görüyoruz. Çünkü siz değerli meslektaşlarımızın desteğiyle her geçen büyüyen ailemizin, bizlere yeni sorumluluklar getirdiğinin farkındayız. Bu nedenle tüm özel güvenlik emekçilerini sendikamızda örgütlenmeye, bu haklı ve onurlu davamızda bizimle birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.

e-Devlet Kod: 345 GÜVENLİK-İŞ /TÜRK-İŞ

Emeği ve katkısı olan herkese Teşekkür ediyoruz…

Biz Birlikte Güçlüyüz!

Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme

üye istatistik özel güvenlik güvenlik iş sendikası TÜRKİŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU