Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikasından, Özel Güvenlik Görevlisine Yapılan Çirkin Saldırıya Kınama

Güvenlik-İş Sendikası, Milletvekili Erkan Haberal'ın makam şoförü aracıyla özel güvenlik görevlisine bilerek çarpması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güvenlik-İş Sendikasından, Özel Güvenlik Görevlisine Yapılan Çirkin Saldırıya Kınama
Güvenlik-İş Sendikasından, Özel Güvenlik Görevlisine Yapılan Çirkin Saldırıya Kınama İsmail Kutlu
Bu içerik 1787 kez okundu.

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, Milletvekili Erkan Haberal'ın makam şoförü aracıyla özel güvenlik görevlisine bilerek çarpması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sendika yaptığı yazılı açıklamada Güvenlik-İş Genel Başkanı Sayın Ömer ÇAĞIRICI'nın olayın medyada yayımlanmasından sonra tüm süreci yakinen takip ettiğini söyleyerek konunun takipçisi olacağını belirtti.

Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

 

MESLEKTAŞIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ..

Ankara'da Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki ERGEZEN'in Hacı Bayram Veli Camiinde ki cenaze töreninde, araçla kapalı alana girmek istediği belirtilen Ankara Milletvekili Sayın Erkan HABERAL'a ait aracın makam şoförü, aracın içinde makam sahibinin olmadığı anda , araç girişine kapalı olan alanın önünde kendisine verilen talimatlar gereği Genel kolluk kuvvetlerinin olduğu alanda aracın girişine engel olmak isteyen ve bariyer önünde duran resmi kıyafetli Ankara Büyük Şehir Bünyesinde ANFA’da çalışan özel güvenlik görevlisine medya görüntülerinde görüldüğü üzere kasti olarak çarparak yaralanmasına sebep olmuştur.

Ankara Emniyet Müdürlüğü yaşanan olayla ilgili açıklama yayımlayarak konuyla ilgili olarak adli işlem başlatılmış olduğunu ve meslektaşımızın sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini kamuoyuyla paylaşmışlardır.

Tek gayesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde olmalarını sağlamak için 7/24 canla başla kamu hizmetinin tamamlayıcı mahiyetinde görev yapan meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri, ne yazık ki sık sık bu görevlerini yerine getirirken bu tür menfur saldırılara uğramaktadırlar.

Kamuoyuna ve herkese tekrardan hatırlatmalıyız ki, 5188 sayılı kanunla görev yapan özel güvenlik görevlileri direk olarak İçişleri Bakanlığına bağlı olup, adli ve idari her yönden kamu görevlisi sayılmaktadır, ve asla sahipsiz değillerdir, Genel Başkanımız Sayın Ömer ÇAĞIRICI olayın medyada yayımlanmasından sonra tüm süreci yakinen takip ettiğini belirterek konunun takipçisi olacağını açıklamıştır.

Halbuki her fırsatta dile getirdiğimiz, görevleri gereği önemli bir kamu güvenliği görevi üstlenen ve kendi canlarını hiçe sayarak büyük bir özveri ile görevini ifa eden meslektaşlarımızın bu tür çirkin saldırılara uğraması camiamızı bir kez daha derin bir üzüntüye boğmuştur.
Meslektaşımızın sağlık durumunun iyi olması bizlerin en büyük sevinci olmuştur.

Güvenlik-İş Sendikası olarak özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza yönelik şiddet olaylarının artık son bulmasını bir kez daha belirtiyor, özel güvenlik görevlilerinin hayatın her anında ve her yerde görevi başında olduğunu ve kanunların verdiği yetki ile görev yaptıklarını unutmayınız.

Ankara Milletvekili Sayın Erkan HABERAL’ın olayla ilgili yaptığı açıklamada meslektaşımıza yönelik makam şoförünün ezme girişimine karşılık geçmiş olsun dileğini iletmiştir, Sayın Vekilinde bu yaşanan olayı tasvip etmesinin mümkün olmadığını ancak, kamuoyunun ve meslektaşlarımızın beklentisi ise makam şoförünün ezme girişimine karşılık gerekenin adli boyutta yapılmasıdır.

Meslektaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ve bu vesile ile bir kez daha kamuoyu ile paylaşmayı gerekli buluyoruz, meslektaşımıza geçmiş olsun diliyor, olayı gerçekleştiren makam şoförünün adli süreç boyutunda adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Güvenlik-İş Sendikası özel gvüvenlik görevlisi çirkin saldırı Hacı bayram veli cami araba çarpma saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU