Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik Görevlisinin Sosyal Mesafe Uyarasına Aldırış Etmeden Beklediler

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması bugün başladı. Güvenlik görevlisinin sosyal mesafe uyarasına aldırış etmeden bekleyen velilerse tepkilere neden oldu.

Güvenlik Görevlisinin Sosyal Mesafe Uyarasına Aldırış Etmeden Beklediler
Güvenlik Görevlisinin Sosyal Mesafe Uyarasına Aldırış Etmeden Beklediler İsmail Kutlu
Bu içerik 1609 kez okundu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün Çorlu’da da ilkokul 2, 3, 4 ve 8’inci, lise hazırlık ve 12'nci sınıf öğrencileri, yüze yüze eğitime başladı. Uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen öğrenciler derslere başlamadan önce bina önünde sosyal mesafeli olarak sıraya girerek İstiklal Marşı okudular. Maskeleri takılı olan öğrenciler tüm hijyen önlemlerinin alındığı sınıflarına geçerek mesafeli masalarda uzun süreden sonra ilk kez yüz yüze eğitimin heyecanını yaşadılar.


Güvenlik görevlisinin sosyal mesafe uyarıları hiçe sayıldı

Yüz yüze eğitimin ilk gününde okul önlerinde yaşanan yoğunluk endişe yarattı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında okula alınmayan veliler okul önlerinde zaman zaman yoğunluk oluşturdu. Çorlu Atatürk İlkokulu önünde çocuklarını bekleyen velilerin sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü. Güvenlik görevlisinin sosyal mesafe uyarasına aldırış etmeden bekleyen velilerse tepkilere neden oldu.  

 


“BU ŞEKİLDE Mİ VİRÜSLE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Okul kapısında sosyal mesafe kuralına aldırış etmeden bekleyen velilere tepki gösteren bazı veliler, “Biz koronavirüsle böyle mi mücadele edeceğiz. Hepimiz çocuklarımız için endişeleniyoruz ama saatlerce kapı önünde sosyal mesafeye uymadan beklemenin anlamı ne. Bazı veliler maskelerini çenesine indirmiş çocuklara kötü örnek oluyor. Okul önlerinde önceden polis ekipleri görev alıyordu. Güvenlik görevlisi uyarıyor ama bu uyarıları kimse dikkate almıyor. Okul müdürü ve yardımcıları bu konuda önlem almalılar. Çocuklarımız bugün okul kapısında sorumsuz velilerin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle okuldan zor çıktı. Çocuklar okulda kapmadığı virüsü okul çıkışlarında kapacak. Yetkililer bu soruna bir çözüm bulsunlar” dedi.(Kaynak: Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (Çorlu Haber))

özel güvenlik sosyal mesafe korona virüs okul yüz yüze eğitim çorlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU