Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Kızlarının Kardeş İsteğini Kırmayan Çift Üç Çocuğa Anne Baba Oldu

Adana'da Halvet ve Bahri Baştürk çifti, kızlarının kardeş isteği üzerine sıcak yuvalarını açtıkları 3 çocuğun koruyucu ailesi oldu.

Kızlarının Kardeş İsteğini Kırmayan Çift Üç Çocuğa Anne Baba Oldu
Kızlarının Kardeş İsteğini Kırmayan Çift Üç Çocuğa Anne Baba Oldu İsmail Kutlu
Bu içerik 2072 kez okundu.

Adana'da bir çocuk sahibi Halvet ve Bahri Baştürk çifti, kızlarının kardeş isteği üzerine bir yıl önce koruyucu ailesi oldukları üç çocukla sıcak yuvalarını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Biri ikiz üç kardeşle sevgilerini paylaşan Baştürk ailesi, en büyükleri 5, en küçüğü 2 yaşındaki yeni evlatlarıyla yeniden anne baba olmanın keyfini çıkarıyorlar.

"İlk geldikleri gün hüzünlendim, ağladım"

Özel güvenlik görevlisi baba Bahri Baştürk de (51), koruyucu ailesi oldukları üç evlatlarına şefkatle yaklaştıklarını ve kucaklarını açtıklarını dile getirdi.

Kızları ilk eve geldiğinde biraz tutuk davrandığını ama bu sürecin uzun sürmediğini aktaran baba Baştürk, "Ben işten geldiğimde 'babacığım' diye üstüme atlıyorlar. Çok memnunum. İlk geldikleri gün hüzünlendim, ağladım. İnşallah kaderleri, sonları iyi olur." dedi.

Baba Baştürk, herkese koruyucu aile olma ve tarifi olmayan bu duyguyu yaşama tavsiyesinde bulundu.

 

"Ablalık çok güzel bir duygu"

Kardeşleri geldikten sonra hayatının renklendiğini aktaran Aleyna da (17) şöyle konuştu:

"Hep kardeşim olsun istedim. Hep tek oynadım, tek büyüdüm. Ailem beni mutlu etse de evde hep bir sesin eksikliği vardı. Ben de küçük kardeşim olsun, onunla parka gideyim, eğleneyim ona bir şeyler alayım, paylaşalım, çok istedim. Sonra koruyucu aile olabileceğimizi duyunca çok mutlu oldum. Anneme ısrar ettim. Çok güzel bir fırsat, şu an çok mutluyum. Ablalık çok güzel bir duygu. Düşününce ben gerçekten boş bir şekilde yaşıyormuşum, hiçbir eğlencem yokmuş, onlar gelince hayatıma renk geldi."

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, koruyucu aileliğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde "Gönül Elçileri" projesiyle başladığını ve büyük bir ivme kazandığını söyledi.

Koruyucu aileliği bir iyilik gönül hareketi olarak tanımladıklarını anlatan Özer, şöyle devam etti:

"Koruyucu ailelik, kalbe ve gönle girme, insanların gönlünü fethetme sanatıdır. Koruyucu aile konusunda ülkemizdeki ivmeyi daha da ileriye götürebilmek için başta Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere ekibimizle çalışıyoruz. Türkiye genelinde 6 bine yakın koruyucu ailemiz, 7 bin 665 çocuğumuza sıcak yuvalarını ve kalplerini açmış bulunuyorlar. Adana'da, koruyucu ailelikte Türkiye beşincisi, 2019 yılında da koruyucu aile hedeflerini gerçekleştirmede Türkiye ikincisiyiz. Adana'da 187 koruyucu ailemiz var, 254 yavrumuza evlerini açtılar. Bu sayıyı daha da arttıracağız."

Herkesi bu iyilik, gönül hareketine katılmaya davet eden Özer, en az ilkokul mezunu olan, düzenli geliri bulunan 25-65 yaş arasındaki evli veya bekar herkesin bu harekete ortak olabileceğini sözlerine ekledi.(Kaynak AA)

özel güvenlik koruyucu aile Adana Baştürk Ailesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU