Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İşçiler Ayakta: 'Torba yasaya hayır' Twitter'da Gündem Oldu

Esnek ve kısmi çalışmayı içeren torba yasa teklifine TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK yaptıkları ortak açıklamayla tepki göstererek geri çekilmesini istemişti. İşçiyi güvencesiz bırakacak olan torbaya yasaya karşı TÜRK-İŞ #TorbaYasayaHayır etiketiyle twitter'da Türkiye gündeminin üst sıralarına oturdu.

İşçiler Ayakta: 'Torba yasaya hayır' Twitter'da Gündem Oldu
İşçiler Ayakta: 'Torba yasaya hayır' Twitter'da Gündem Oldu İsmail Kutlu
Bu içerik 1786 kez okundu.

Meclis’e getirilecek 25 yaş altı ve 50 yaş üstündeki çalışanlar için belirli süreli sözleşmelerin iki yıla kadar koşulsuz olarak yapılmasına imkan veren esnek çalışma düzenlemesine içeren torba yasaya sendikalardan, sivil toplum örgütlerinden, siyasi partilerden ve emekçilerden tepkiler gelmeye devam ediyor.

 

''ESNEK ÇALIŞMAYA DÖNÜK DÜZENLEMELER GERİ ÇEKİLMELİDİR”

Son olarak, bugün 25 yaş altı ve 50 yaş üstü işçilerin kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve emeklilik hakkını gasp etmeye yönelik torba yasaya tepki gösteren DİSK, HAK-İŞ ve TÜRK-İŞ ortak bir açıklama yayınlayarak “Esnek çalışmaya dönük düzenlemeler geri çekilmelidir” demişti.

TÜRK-İŞ dün akşam Twitter'da #TorbaYasayaHayır  etiketi ile saatlerce gündemin ilk sıralarında yerini alarak İşçiyi güvencesiz bırakacak olan torbaya yasaya karşı  sosyal medya üzerinden tepkilerini belirtti.

 

işçi meclis yasa torba yasa tepki sosyal medya TÜRK-İŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU