Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik İş Sendikası ''Meslektaşımıza Her Türlü Hukuki Desteği Sağlamaya Hazırız''

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine özel güvenlik görevlisine hakaret ve darp etmesine Güvenlik-İş Sendikadan büyük tepki geldi.

Güvenlik İş Sendikası ''Meslektaşımıza Her Türlü Hukuki Desteği Sağlamaya Hazırız''
Güvenlik İş Sendikası ''Meslektaşımıza Her Türlü Hukuki Desteği Sağlamaya Hazırız'' İsmail Kutlu
Bu içerik 2126 kez okundu.

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine özel güvenlik görevlisine hakaret ve darp etmesine Güvenlik-İş Sendikadan büyük tepki geldi. Sendikadan yapılan yazılı açıklamada ''Özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara asla müsamaha göstermeyeceğimizi belirterek Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşımıza her türlü hukuki desteği sağlamaya hazırız..'' ifadelerine yer verildi.

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası yazılı açıklama yaptı.

Yapılan Açıklamada;

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine meslektaşımıza fiziki ve sözlü hakaretler savurdu. Özel güvenlik görevlisi meslektaşımıza ağıza alınmayacak hakaretler ederek fiziki temasta da bulundu.

Görevi başında fiziki ve sözlü saldırı uğrayan meslektaşımızın yaşadığı şiddet olayını esefle kınıyoruz.

7/24 görev yapan can ve mal koruyan özel güvenlik görevlilerine yönelik bu tür şiddet olaylarıyla karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Özel güvenlik görevlileri 5188 sayılı kanunla çalışan , kamu güvenliğinin tamamlayıcı mahiyetinde görev yapan yetki sınırları içerisinde olaylara müdahale eden ve AYRICA kimsenin getir götür işini yaptıramayacağı özel, kutsal bir meslektir. Özel güvenlik çalışanlarına yönelik şiddet, topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur.

Tüm dünyanın Covid19 pandemisi ile büyük bir sınavdan geçtiği noktada; hastanelerde, yurtlarda ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarda ilk temas noktalarında çalışan ve büyük bir risk ortamında görev yapan özel güvenlik görevlileri, kendi ailesini görememe pahasına büyük bir aşkla görevlerini yerine getirmektedir. Yaşamımızın her anında ve yanı başımızda olan Her türlü zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden meslektaşımıza yönelik gerçekleşen bu tür şiddet olayını kesinlikle kabul ETMİYORUZ.

 

Özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara asla müsamaha göstermeyeceğimizi belirterek Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşımıza her türlü hukuki desteği sağlamaya hazırız..

özel güvenlik görevlisi site güvenliği darp hakaret esenyurt güvenlik iş sendikası ömer çağırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU