Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Viranşehir Belediyesi'nde Çalışan Özel Güvenlik İşçileri İçin Toplu Sözleşme İmzalandı

Viranşehir Belediyesi ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) arasında özel güvenlik işçilerinin daha iyi şartlarda çalışması için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Viranşehir Belediyesi'nde Çalışan Özel Güvenlik İşçileri İçin Toplu Sözleşme İmzalandı
Viranşehir Belediyesi'nde Çalışan Özel Güvenlik İşçileri İçin Toplu Sözleşme İmzalandı İsmail Kutlu
Bu içerik 2173 kez okundu.

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ile Viranşehir Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Fevzi KARATAŞ, “Üyelerimizin insan onuruna yakışır bir ücret alabilmesi için Viranşehir belediyemiz ile görüşme halindeydik. Şükürler olsun üyelerimizi memnun edecek bir toplu iş sözleşmesi imzaladık. Üyelerimize elde ettiğimiz kazanımların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sözleşmemizin imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih EKİNCİ, maaşlarına yapılan iyileştirme Belediye bünyesinde görev yapan Güvenlik görevlilerinin bir nebze de olsa rahat bir nefes alacağı söyledi. Ekinci, “Belediyemiz bünyesinde çalışan güvenlik görevlilerimizin alnından öpüyorum. Her türlü riski alarak görevlerinin başındalar. Aldıkları ücretleri ana sütleri gibi hak ediyorlar” dedi.

 

Viranşehir Belediyesi'nde Çalışan Özel Güvenlik İşçileri Daha İyi Şartlarda Çalışacak


Güvenlik-İş Sendikası ile Viranşehir Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında özel güvenlik işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. 01.07.2020 - 31.12.2022 tarihleri 30 ay süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmenin birinci yılında güvenlik görevlileri için asgari ücretin %30 fazlası ve bu ücretin üzerine 280 TL net ücret zammı, Sözleşmenin ikinci yılında  güvenlik görevlileri için asgari ücretin %30 fazlası ve bu ücretin üzerine 313 TL net ücret zammı eklenecektir. Bunların yanı sıra işçilerin, çocuk yardımı, öğrenim yardımı, bayram yardımı ve diğer sosyal haklarında da önemli iyileştirmeler yapıldı.

 

özel güvenlik görevlisi TİS toplu iş sözleşmesi viranşehir güvenlik iş sendikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU