Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Türk-İş'in bakana yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu

2021 yılı Asgari ücret zammı için gerçekleştirilen ilk toplantıda Türk-İş'in temsilcisi Nazmi Irgat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a dikkat çeken bir soru yöneltti. Irgat, "Sayın bakanım bu ücretle ailelerin geçinmesi mümkün mü?" dedi.

Türk-İş'in bakana yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu
Türk-İş'in bakana yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu İsmail Kutlu
Bu içerik 12666 kez okundu.

2021 yılı asgari ücret zammı için komisyon ilk toplantısını gerçekleştiriyor. Bu yıl korona tedbirleri nedeniyle bir ilk yaşanarak toplantı online olarak yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un başkanlık edeceği toplantıda, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için Türk-İş temsil ediyor.
 


"BU ÜCRETLE GEÇİNMEK MÜMKÜN MÜ?"

Toplantıda konuşan Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat, asgari ücretlilerin yaşadığı zorlu sürece dikkat çekti. Asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğini ileten Irgat'ın Bakan Selçuk'a direk olarak dikkat çeken bir soru yöneltti. Asgari ücretlinin zor durumda olduğunu belirten Irgat, "Sayın bakanım bu ücretle ailelerin geçinmesi mümkün mü?" diye sordu.

asgari ücret toplantı işçi zam 2021
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU