Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş’ten, Hayati Küçük’ün “FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor” açıklamasına tepki

Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati Küçük, Mehmet Özmen’in hazırlayıp sunduğu “Ülke Gündemi” flaş açıklamalarda bulunarak, “FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor. FETÖ’nün bugün özel güvenlik sistemini çok etkili bir şekilde kullandığını görüyoruz” söylemlerine Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasından tepki geldi.

Güvenlik-İş’ten, Hayati Küçük’ün “FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor” açıklamasına tepki
Güvenlik-İş’ten, Hayati Küçük’ün “FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor” açıklamasına tepki İsmail Kutlu
Bu içerik 1328 kez okundu.

Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati Küçük, Mehmet Özmen’in hazırlayıp sunduğu “Ülke Gündemi”  flaş açıklamalarda bulunarak, “FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor. FETÖ’nün bugün özel güvenlik sistemini çok etkili bir şekilde kullandığını görüyoruz” söylemlerine Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasından tepki geldi.

Sendikanın resmi web sitesinden yazılı yaptığı açıklamada, ”Son günlerde bazı medya kuruluşlarında, sosyal mecralarda ‘Özel Güvenlik sektörünün içinde FETÖ’cüler cirit atıyor’ haberinin gündeme intikal etmesi üzerine, Sendikamızdan kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur” denildi.

Hayati KÜÇÜK’ü sert bir dille kınayan Sendika ”Devletimizin emrinde ve milletimizin her daim hizmetinde olan özel güvenlik görevlilerini böyle suçlayarak itibarsızlaştırmak ARAŞTIRMACI – YAZAR ahlakı ile bağdaşmayacağını bilmelidir” ifadelerine yer verildi.

Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati Küçük hakkında gerekli suç duyurusu  Sendika tarafından yapılacağı bilgisi paylaşılan yazıda, ”meslektaşlarımıza yapılan bu soyut söylemlerin aslı olmadığı gibi özel güvenlik görevlilerini itibarsızlaştırma ve karalamadan öteye gitmeyeceği açıktır. Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine yönelik karalamalara ve itibarsızlaştırma çalışmalarına asla müsamaha göstermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

Yazılı açıklamanın tamamı şu şekilde;

Son günlerde bazı medya kuruluşlarında, sosyal mecralarda ‘Özel Güvenlik sektörünün içinde FETÖ’cüler cirit atıyor’ haberinin gündeme intikal etmesi üzerine, Sendikamızdan kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Yeniakit.com.tr Ülke Gündemi programında Canlı Yayında konuşan ve yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati KÜÇÜK, özel güvenlik teşkilatını hedef alarak ‘’FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor,’’ cümlesini kullanarak açıklamasının devamında ise, FETÖ’nün bugün özel güvenlik sistemini çok etkili bir şekilde kullandığını görüyoruz. Özel güvenlik sektöründe FETÖ unsurlarının temizlenmediğine dair somut bilgiler alıyorum. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun özel güvenlikte çalışan her bir kişiye yönelik FETÖ incelemesi yapması gerektiğini düşünüyorum ve buna ilişkin acilen bir çalışma yapılmalıdır, diyerek iftiracı mesnetsiz ve basiretsiz bir açıklamada bulunmuştur.

Güvenlik-İş Sendikası olarak bu açıklamayı yapan Hayati KÜÇÜK’ü kınıyoruz. Devletimizin emrinde ve milletimizin her daim hizmetinde olan özel güvenlik görevlilerini böyle suçlayarak itibarsızlaştırmak ARAŞTIRMACI – YAZAR ahlakı ile bağdaşmayacağını bilmelidir.

Ülkemizde geçerli özel güvenlik sertifikası bulunan kişi sayısı 810 bin ,690 bin kişi özel güvenlik kimlik kartı alırken, 325 bin özel güvenlik görevlisi aktif olarak çalışmaktadır. Hayatımızın her alanında görev yapan özel güvenlik görevlileri kritik noktalarda da vazifelerini layıkıyla yerine getirmektedir.

15 Temmuz Hain darbe girişiminin olduğu gece özel güvenlik görevlilerinin de görevlerinin başında ve mesaileri bitmiş olmasına rağmen bulundukları alanları canları pahasına koruyarak vazifelerini sonuna kadar yerine getirmişlerdir.

15 Temmuz Hain darbe girişiminin olduğu gece 4 Özel Güvenlik Görevlisi hayatını kaybetmiş ve 51 Özel Güvenlik Görevlisi de yaralandığı kayıtlarda mevcuttur.

Araştırmacı – Yazar olduğu belirtilen Hayati KÜÇÜK, Özel güvenlik sektörü içerisinde FETÖ yapılanması olduğu ve araştırılması gerektiği söylemlerini soyut söylemlerle yaparak tüm meslektaşlarımızı zan altında bırakmıştır.

Kendisinin bir an önce elinde olan bilgi ve belgeleri gerekli adli mercilerle paylaşmaya davet ediyoruz.

Hayati KÜÇÜK adlı kişi bilmelidir ki, özel güvenlik sertifikası almak için arşiv ve güvenlik soruşturmasından zaten geçmektedir. Ayrıca özel güvenlik görevlileri silah taşısın, taşımasın 5 yılda bir kimlik yenileme sırasında yapılan güvenlik ve arşiv soruşturmasına tekrardan tabi olmaktadır ve gerekli hallerde ise bu süre beklenmeksizin soruşturma yapılmaktadır. Böylece halen sektörde çalışan 325 bin özel güvenlik görevlisi 5 yılda bir yeniden arşiv ve güvenlik soruşturmasından geçirilmektedir.

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı kanun gereği özel güvenlik görevlilerine ilişkin soruşturma olduğunda dahil özel güvenlik kimlik kartı iptal edilmektedir.

Özel güvenlik görevlilerinin gecesini gündüzüne katarak 7/24 365 gün görevi başında genel kolluk kuvvetlerimizle birlikte ülkemizin kamu güvenliğine yaptıkları katkı Devletimiz tarafından ve milletimiz tarafından takdir edilmekte iken, Hayati KÜÇÜK adlı kişinin yaptığı bu açıklamalarla gündemde kalma mücadelesi mi verdiği yoksa, FETÖ ile Devletimizin yaptığı mücadeleyi özel güvenlik görevlileri üzerinden sulandırmaya yönelik bir girişim mi olduğunu Devletimiz ortaya çıkaracaktır, bundan şüphemiz yoktur.

Zira ülkemizde en kritik noktalarda görevlerini layıkıyla yapan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza yapılan bu iftirayı atmak akılla izah edilemez. Meslektaşlarımıza yapılan bu soyut söylemlerin aslı olmadığı gibi özel güvenlik görevlilerini itibarsızlaştırma ve karalamadan öteye gitmeyeceği açıktır.

Güvenlik-İş Sendikası olarak Hayati KÜÇÜK adlı şahıs hakkında gerekli suç duyurusu tarafımızdan yapılacaktır.

Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine yönelik karalamalara ve itibarsızlaştırma çalışmalarına asla müsamaha göstermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

özel güvenlik Hayati Küçük FETÖ Güvenlik iş sendikası açıklama basın duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU