Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikasından LOOMİS Güvenlik Çalışanlarına Duyuru

Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, Loomis Güvenlik A.Ş’de yeterli çoğunluğu sağladığını ve mücadelenin her şartta her koşulda devam edeceğini duyurdu. Sendika’nın yazılı yaptığı açıklamada; Loomis Güvenlik A.Ş. bünyesindeki özel güvenlik işçilerinin..

Güvenlik-İş Sendikasından LOOMİS Güvenlik Çalışanlarına Duyuru
Güvenlik-İş Sendikasından LOOMİS Güvenlik Çalışanlarına Duyuru İsmail Kutlu
Bu içerik 2174 kez okundu.

ürk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, Loomis Güvenlik A.Ş’de yeterli çoğunluğu sağladığını ve mücadelenin her şartta her koşulda devam edeceğini duyurdu.

Sendika’nın yazılı yaptığı açıklamada; Loomis Güvenlik A.Ş. bünyesindeki özel güvenlik işçilerinin sendikaya üye oldukları için işten çıkartıldığını, 43 Loomis Güvenlik A.Ş. işçisinin iş feshinin haksız olduğunu ispatlandığını, işe iadelerini ve 1 yıllık brüt ücret üzerinden sendikal tazminat alma haklarını kazanarak, mahkeme süreçleri devam ettiğini belirtilen açıklamada ”haklı davamızdan geri adım atmayacağımızı her platformda dile getirip takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Mücadelemiz her şartta her koşulda devam edecektir…
Bize gönül veren işçiler ve teşkilatımızın üstün gayretleri sonucunda sendikamız  Loomis Güvenlik A.Ş’de yeterli çoğunluğu sağladı. ” ifadelerini kullandı.

Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklamaya şu şekilde;


LOOMİS GÜVENLİK A.Ş.’DE MÜCADELEMİZ HER ŞARTTA VE HER KOŞULDA DEVAM EDECEKTİR!
 

Loomis Güvenlik Hizmetleri A.Ş çalışanları 4 Şubat 2019’da Anayasal haklarını kullanarak Güvenlik-İş Sendikamıza hür iradeleri ile üye olmaya başladılar, bize gönül veren işçiler ve teşkilatımızın üstün gayretleri sonucunda sendikamız 19 Şubat 2019 tarihinde Loomis Güvenlik A.Ş’de yeterli çoğunluğu sağladı.

Dünya’nın her yerinde Loomis Güvenlik A.Ş çalışanları sendikalı iken , Ülkemizde de anayasal hak olan sendika üyeliğine karşı Türkiye Loomis Güvenlik A.Ş nin taraf oldukları küresel sözleşmeye uymalarını beklerken çalışanlarının sendikalı olmalarını istemediklerine engel olmak için her yolu denediklerine ilk günden şahit olduk ve şirket tarafından gerçekleşen her türlü baskı tehdit ve işten çıkarılmalara karşı hukuk mücadelemiz başlamış oldu.

İşletme yetki tespit belgesini aldıktan sonra, Loomis Güvenlik A.Ş. İstanbul 25. İş Mahkemesine 04.03.2019 Tarihinde yetki tespitinin iptal davasını açtı. Açılan dava üzerine İstanbul 25 İş Mahkemesi davanın reddine karar verdi, Kararı istinaf eden Loomis A.Ş. nin başvurusu üzerine İstanbul BAM 27. Hukuk Dairesi eksik inceleme gerekçesi ile Yerel mahkemeye geri gönderdi, 3 lü bilirkişi heyetine yerinde inceleme yapma yetkisi verdi ve Sendikamız Hukuk Müşavirliği savunmaları hukuka uygun ve gerçeği yansıttığı gerekçesiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının verdiği yetki tespitinin geçerli olduğu kanıtlandı, Loomis Güvenlik A.Ş. tarafından açılan davanın reddine ve haklı olduğumuza karar verildi.

Ayrıca Loomis Güvenlik A.Ş yetkiye itiraz ile kalmayıp küçülme söz konusu değilken ülkemizde örgütlenme sonrası şirket bünyesinde örgütlenmeye katkı sağlayan 43 kişinin iş aktini küçülme bahanesi ile tek taraflı fesih etmişti, Sendikamızın Hukuk Müşavirliği 43 arkadaşımızın Sendikal nedenlerle işten çıkartıldığı iddiasıyla işe iade davasını açmış, açılan davalarda Loomis Güvenlik A.Ş. nin bünyesindeki işçilerin sendikaya üye oldukları için işten çıkartıldığını, 43 Loomis Güvenlik A.Ş. işçisinin iş feshinin haksız olduğunu ispatlamış, işe iadelerini ve 1 yıllık brüt ücret üzerinden sendikal tazminat alma haklarını kazanarak, mahkeme süreçleri devam etmektedir.

Birçok Avrupa ülkesinde güvenlik hizmeti yürüten ve uluslararası sendikalara bağlılığı olan Loomis Güvenlik A.Ş nin ülkemizde çifte standart uygulaması, hukuk nezdinde ispatlanmış oldu, ilk günden bugüne ve bundan sonrada yurt içindeki mücadelemiz artarak devam edecek olup üyesi olduğumuz uluslararası UNİ GLOBAL UNİON küresel sendikamız nezdinde hak aramaya devam edeceğiz, haklı davamızdan geri adım atmayacağımızı her platformda dile getirip takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

Mücadelemiz her şartta her koşulda devam edecektir.

Yapılan tüm haksızlıklara hukuksuzluklara karşı dik duran ve bu uğurda işinden uzaklaştırılan 43 onurlu Özel Güvenlik Görevlisi kardeşimiz ve Loomis Güvenlik A.Ş çalışanlarına!

Tüm tehditlere zorluklara karşı örgütlenmeyi sağlayan değerli teşkilatımıza!

İşçi ve emekçilerin haklı birçok davasında emsal karar çıkaran sendikamızın Baş Hukuk müşaviri Av. Levent Atabay’a ve Atabay Hukuk ve Danışmanlık Ofisine, üyelerimiz ve işçiler adına verdiği onurlu mücadele için sonsuz teşekkür ederiz.

özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU