Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikası, TCDD İhale Şartnamesinden Kaynaklanan Ücret Düşüklüğü Hakkında Duyuru Yayımladı

Güvenlik-İş Sendikası, TCDD ihale şartnamesinden kaynaklanan özel güvenlik görevlilerinin ücret düşüklüğü ile alakalı duyuru yayımladı.

Güvenlik-İş Sendikası, TCDD İhale Şartnamesinden Kaynaklanan Ücret Düşüklüğü Hakkında Duyuru Yayımladı
Güvenlik-İş Sendikası, TCDD İhale Şartnamesinden Kaynaklanan Ücret Düşüklüğü Hakkında Duyuru Yayımladı İsmail Kutlu
Bu içerik 1806 kez okundu.

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, TCDD ihale şartnamesinden kaynaklanan özel güvenlik görevlilerinin ücret düşüklüğü ile alakalı duyuru yayımladı.

Yayımlanan duyuruda ''2021 yılı için asgari ücretin 40 fazlası öngörülen TCDD'de çalışan özel güvenlik görevlileri için yoğun girişimler sonucunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’nun talimatı ile yüzde 5 daha artırarak yeni ihale şartnamesinin asgari ücretin yüzde 45 fazlası yansıtılacağı belirtilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Sendikanın resmi Web sitesinden yayımlanan duyuru şu şekilde;

Sendikamız, kurulduğu günden itibaren meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerinin ücret ve diğer sosyal haklarının korunması, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesini gaye edinmiş her zaman bu doğrultuda hareket etmiştir.

2020 yılında TCDD ile alt işveren ihale şartnamesi ile asgari ücretin yüzde 50 ‘si ile çalışıyor iken 2021 yılı Mayıs ayı için ücretlerde asgari ücretin yüzde 40 olarak düşürüldüğü ihale şartnamesinde belirtilmiştir.

T.C.D.D 1. Bölgede çalışan özel güvenlik görevlilerinin hak kaybına uğramaması için Sendikamız TCDD’ye bağlı müdürlüklerinde çalışan üyelerimizi ziyaret edilerek ihale şartnamesi sonucu kaynaklanan ve ücret düşüklüğü yaşayan meslektaşlarımızla görüşerek, sorun ve talepler dinlenmiştir.

Bu minvalde;
Güvenlik-İş Sendikamız ücret düşüklüğünün uygulandığı T.C.D.D' de 1.Bölgede çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için girişimlerde bulunmuştur.

İlk olarak TCDD Genel Müdürü Sayın Ali İhsan UYGUN’u makamında ziyaret eden Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ihale şartnamesinden kaynaklanan ücret düşüklüğünü dile getirmiş ve TCDD Genel Müdürü Sayın Ali İhsan UYGUN ile karşılıklı istişare etmiştir.

Sendikamız daha sonra ilgili konu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU‘ nu makamında ziyaret ederek üyelerimizin ve Sendikamızın talepleri dile getirilmiştir.

Yapılan girişimler sonucu TCDD’de 1. Bölgede çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri için 2021 yılı için asgari ücretin 40 fazlası öngörülen ücretlerde Sendikamızın ve Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in yoğun girişimleri sonucu Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’nun talimatı ile yüzde 5 daha artırarak yeni ihale şartnamesinin asgari ücretin yüzde 45 fazlası yansıtılacağı belirtilmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’na, TCDD Genel Müdürümüz Sayın Ali İhsan UYGUN’a , Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e , Sendikamız Güvenlik-İş ve TCDD’de çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri adına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

Biz Birlikte Güçlüyüz..
Saygılarımızla…

özel güvenlik TCDD ihale şartnamesi ücret düşüklüğü ömer çağırıcı TÜRK-İŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU