Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikası 26-30 HAZİRAN ÖZEL GÜVENLİK GÜNÜ VE HAFTASI KUTLU OLSUN

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Özel Güvenlik Teşkilatının 17. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu yazılı bir açıklamada bulundu.

Güvenlik-İş Sendikası 26-30 HAZİRAN ÖZEL GÜVENLİK GÜNÜ VE HAFTASI KUTLU OLSUN
Güvenlik-İş Sendikası 26-30 HAZİRAN ÖZEL GÜVENLİK GÜNÜ VE HAFTASI KUTLU OLSUN İsmail Kutlu
Bu içerik 1167 kez okundu.
Güvenlik-İş Sendikası web sitesinden yapılan yazılı açıklama:
 
Özel güvenlikler olarak, gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik teşkilatının 17. Yıl dönümünü siz fedakâr ve mesleğini seven meslektaşlarımızla birlikte kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.
 
Güvenlik-İş ailesi olarak, devletimizin emrinde milletimizin hizmetinde, çalışma hayatının tüm zorluklarına rağmen mücadele eden Özel Güvenlik Görevlilerini temsil etmekten onur duyuyoruz.
 
Kamu güvenliği açısından, genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin işbirliği içerisinde çalışması ile güvenlik hizmetleri daha etkin ve güçlü bir yapıya sahip olmuş, toplumun kendisini daha huzurlu ve güvende hissetmesini sağlamıştır.
 
İçişleri Bakanlığı Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Projesi” kapsamında 81 ilde özel güvenlik görevlilerine eğitimler verilerek bütünleşme sağlanmış, bu kapsamda bir çok başarıya genel kolluğumuzla birlikte imza atılmıştır.
 
Özel güvenlik görevlilerinin ihbarı ve bildirimleri ile yüzde 80 başarı sağlanmıştır.
 
Canı pahasına, bizlerin can güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlilerimiz her türlü övgüyü ve ödülü hak etmektedir.
 
Unutulmamalıdır ki, toplumsal yaşamın her alanında görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri toplumsal yaşam standardımızı yükselten bir vazife icra etmektedir.
 
Alın teri ve özverisiyle ülkemizin büyümesi adına gece gündüz demeden değer üreten özel güvenlik görevlilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir.
 
Görevlerini icra ederken şiddete maruz kalan, sözlü saldırıya uğrayan, hatta görevi başında hayatını kaybeden meslektaşlarımız mevcut.
 
Güvenlik-İş sendikası olarak, tüm özel güvenlik mesleği mensuplarının hak ve hukuk mücadelesinde sonuna kadar yanlarında olacağımızı tekrar yineliyor hatta haykırıyoruz…
 
"Sendika olarak mesleğimizin saygınlığını ve özel güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak için büyük çaba içerisindeyiz. Bu kapsamda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun özel güvenlik görevlilerine yönelik olumlu ve ilgili tutumunu özel güvenlik görevlileri olarak fazlasıyla hissettik.
 
Özel güvenlik görevlilerinin etkin bir şekilde vazife başında görevini yapmasına katkı sunan başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya ve özel güvenlik görevlilerine değer katan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.
 
"Özel Güvenlik Her Yerde "
 
Özel güvenlik görevlilerinin yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını sürecinde hastaneler başta olmak üzere birçok kritik noktada görevini en iyi şekilde yapmıştır yapmaya da devam etmektedir. Özel güvenlik günü ve haftamızı kutlarken, aynı zamanda üzgün olduğumuzu da belirtmek isteriz.. Koronavirüs nedeniyle çok sayıda meslektaşımız hayatını kaybetti. Beşikten mezara kadar hayatın her alanında görev yapan özel güvenlik görevlilerine toplumun kıymet vermesini istiyoruz.
 
Sendika olarak "Özel Güvenlik Her Yerde " sloganıyla özel güvenlik görevlilerinin toplumdaki varlığına dikkati çekmek ve üyelerimizin çalışma şartlarını ve gelirlerini iyileştirmek için gerekli girişimlerde bulunuyoruz.
 
Özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerektiğini belirtiyor, bu kapsamda yıpranma hakkı, ödüllendirme, şehitlik ve gazilik taleplerinin de karşılanmasını istiyoruz.
 
Bizler bir gün değil her gün hatırlandığımız günün özlemiyle ilk günkü heyecanımızla Özel Güvenlik Görevlilerinin hak ettiği saygınlığa ulaşması için elimizden gelen tüm çabayı harcıyoruz.
 
Başta Güvenlik-İş Sendikası Ailemize, Şube Başkanlarımıza, Bölge Başkanlarımıza, İl Temsilcilerimize ve Temsilci Yardımcılarımıza, İş Yeri Temsilcilerimize üyelerimize ve tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza ‘26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında’ meslektaşlarımıza bizlere destek olan ve her zaman yanımızda olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'ya, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımıza, TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY'a, Siyasi Partilerin Genel Başkanlarına ve temsilcilerine, Kamu Kurum ve kuruluşlarının yetkililerine, özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın her zaman olumlu bir şekilde yanlarında oldukları için ve farkındalığımızı hissettirdikleri için Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyoruz.
 
Bu duygularla; 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, ülkemizin dört bir yanında görevini layıkıyla yapan değerli meslektaşlarımıza en içten sevgilerimizle sağlık ve esenlikler diliyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyoruz.
 
 
Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu
 
özel güvenlik güvenlik iş sendikası özel güvenlik haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU