Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Bakan Soylu'dan 'Özel Güvenlik Görevlileri Günü' mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, 698 bin 344 kişinin yeni nesil özel güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi olduğu, bunlardan 332 bin 796'sının aktif görev başında bulunduğunu söyledi.

Bakan Soylu'dan 'Özel Güvenlik Görevlileri Günü' mesajı
Bakan Soylu'dan 'Özel Güvenlik Görevlileri Günü' mesajı İsmail Kutlu
Bu içerik 1339 kez okundu.
İnsanî ihtiyaçlar sıralamasında güvenliğin giderek daha üst sıralara tırmandığı 21.yüzyılda şehir güvenliğinin önemli bir bileşeni haline gelen Özel Güvenlik sektörü çalışanlarına minnet ve şükranlarımızı ifade etmenin vesilesi olan Özel Güvenlik Günü'nü idrak etmenin mutluluğu içindeyiz.
 
Gündelik hayatımızda giderek daha fazla temas halinde olduğumuz, çağın gereklerine göre sürekli gelişen bu sektör, tüm dünyada olduğu gibi bizde de şehir güvenliğinin vazgeçilmezi haline gelmiş durumdadır. Ulaştığı kapasite itibarıyla hem vatandaşlarımızın gündelik hayatına temas eden, hem de Polis ve Jandarmamızın iş yükünü hafifleten Özel Güvenlik personellerimiz, “dünyanın en güvenli şehirleri” hedefimize ulaşmada en önemli paydaşlarımızdan birisidir.
 
15 Temmuz sonrasında pek çok konu başlığında olduğu gibi Özel Güvenlik sektörü de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve yönlendirmeleriyle yeniden ele alınmış, gerek dijital altyapılarıyla gerek hizmet içi eğitimleriyle gerekse denetim kapasitesinin arttırılmasıyla sektöre farklı bir heyecan ve disiplin kazandırılmıştır. 698 bin 344 kişinin yeni nesil Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı sahibi olduğu; 332 bin 796 kişinin aktif olarak görev başında bulunduğu Özel Güvenlik alanında, 2018 yılında başlatılan eğitim seferberliği kapsamında şu ana kadar toplam 530 bin 028 kişiye eğitim verilmiş; Özel Güvenlik Şirketi denetim sayısı yüzde 38 artışla 956’dan 1.322’ye çıkarılmış; kamuda görev yapan personele tek tip kıyafet; resmi kolluk birimleriyle iletişim ve etkileşimi arttırmayı hedefleyen KAAN Projesi; alanında ilk olan ve bir literatür oluşturmanın temelini teşkil etmesini hedeflediğimiz “Özel Güvenlik Eğitim Kitabı”nın yayınlanması; sektörün iş ve işlemlerini kolaylaştıran ÖGNET projesi gibi adımlarla Özel Güvenlik alanında 21. Yüzyılın ihtiyaç duyduğu standartların üzerine çıkılması hedeflenmiştir.
 
Huzurlu bir şehir hayatı için ortaya koydukları emeklerine minnettar olduğumuz, tıpkı diğer kolluk birimlerimiz gibi görevlerini yaparken şehadet dahil her türlü fedakârlığı göze alan Özel Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın Özel Güvenlik Görevlileri Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, görevi başında şehit olan kardeşlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum.
 
özel güvenlik süleyman soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU