Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik görevlisinin parmağını ısırıp koparan kadının 4,5 yıl hapsi istendi

İstanbul Beyoğlu’nda bir eğlence mekanında özel güvenlik görevlisinin parmağını ısırarak kopardığı gerekçesiyle tutuklanan Kazakistanlı kadın için 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Özel Güvenlik görevlisinin parmağını ısırıp koparan kadının 4,5 yıl hapsi istendi
Özel Güvenlik görevlisinin parmağını ısırıp koparan kadının 4,5 yıl hapsi istendi İsmail Kutlu
Bu içerik 948 kez okundu.

Açılan davada Kazakistan uyruklu sanık Uluossyn M.’nin 11 Temmuz’da 2 arkadaşıyla müşteki Cumhur C.’nin özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı İstanbul Beyoğlu’nda bir eğlence mekanına gittikleri belirtildi.

Mekanda arkadaşlarıyla alkol alan ve bir süre sonra lavaboya giden ve çıkarken bilinmeyen bir sebeple özel güvenlik görevlisi Cumhur C. ile tartışmaya başladığı aktarılan iddianamede, tartışmanın kısa sürede arbedeye dönüştüğü ve diğer şahısların da olaya müdahale ettiği, arbede sırasında sanığın, müştekinin sağ el yüzük parmağını ısırarak kopardığı anlatıldı.

İddianamede, daha sonra Cumhur C.’nin 2 kişiyle sanığı dışarı çıkarıp mekanın önünde darbetmeye başladıkları, her iki tarafında da yaralandığı ve tüm tarafların birbirlerinden şikayetçi olduğu kaydedildi.

“KENDİMİ KORUMAK İÇİN PARMAĞINI ISSIRDIM”

Adli Tıp Kurumu raporuna göre sanığın yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek nitelikte olduğu, müştekinin ise parmağının ampute olduğu, 2. dereceden kemik kırığı meydana geldiği bilgisine yer verilen iddianamede yer alan sanığın ifadesinde ise “Mekanın içinde ve dışında darbedildim. Müşteki elini ağzıma soktu ve ağzımı yırtacak boyuta getirdi. Kendimi korumak için elini ısırdım. Alkollü olduğum için ne yaptığımı bilmeden karşılık verdim.” dediği kaydedildi.

İddianamede, müştekinin ifadesinde sanığın arkadaşlarıyla taşkınlık çıkarması üzerine zorla mekandan çıkarmaya çalıştıklarını, bu esnada parmağının sanık tarafından koparıldığını, direnmeleri üzerine saçlarından tuttukları sanık ve arkadaşlarını dışarıya attıklarını söylediği bildirildi.

Müşteki ile arkadaşlarının fikir ve eylem birliği içinde sanığı tekme ve yumruklarla darbederek “basit yaralama” suçunu işledikleri ancak bu suçun uzlaşmaya bağlı olması nedeniyle soruşturmanın ayrıldığı aktarılan iddianamede, tutuklu sanığın “vücutta kemik kırılmasına veya çıkığına neden olacak şekilde kasten yaralama” suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edildi.

Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

ögg özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU