Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel güvenliklerle ilgili yapılan araştırmada kadınlar daha fazla mesai yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Planlama Ajansı, özel güvenlik görevlileriyle ilgili bir araştırma yaptı.

Özel güvenliklerle ilgili yapılan araştırmada kadınlar daha fazla mesai yapıyor
Özel güvenliklerle ilgili yapılan araştırmada kadınlar daha fazla mesai yapıyor İsmail Kutlu
Bu içerik 840 kez okundu.

Sektörde üniversite mezunu kadınların sayısının erkeklere oranla daha fazla olduğunun belirlendiği araştırmaya göre, kadınların yüzde 36’sı üniversite mezunu. Aynı konumda olan erkeklerin yüzde 27.4’ü üniversite, yüzde 67.5’i liseden mezun oldu. Güvenlik görevlisi kadınların yüzde 60’ının, erkek güvenlik görevlilerinin ise yüzde 55.3’ü fazla mesaiye kalıyor. Araştırmaya katılanlara cinsiyetin meslek için bir avantaj ya da dezavantaj oluşturup oluşturmadığı soruldu. Kadınların yüzde 61.5’i meslekte erkeklerin tercih edilmesini dezavantaj olarak yorumluyor. Kadınların yüzde 40.8’i ise kadın olmanın dezavantaj olmadığını düşünüyor.

Yalnız ve asosyaller

Anket verilerine göre sağlık sorunu olan çalışanların oranı yüzde 67.7. Güvenlik görevlilerinin karşılaştıkları sağlık sorunları değerlendirildiğinde uzun süre ayakta kalma nedeniyle nasır problemleri yaşayanların oranı yüzde 48.7, uzun süre yalnızlık ve çalışma koşullarının verdiği psikolojik problemler yaşayanların oranı yüzde 39.2, iskelet sistemi ve duruş bozuklukları yaşayanların oranı yüzde 27.7, varis-kalp ve damar rahatsızlıkları yaşayanların oranı yüzde 15.7. Araştırmayşa katılan silahlı güvenlik görevlilerinin yüzde 40.3’ünün uzun süre yalnızlık ve asosyal çalışma koşulları nedeniyle psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını ifade etti. Özel güvenlik görevlilerinin yüzde 69’u özel güvenliğin başka insanlar tarafından meslek olarak görülmediğini, yüzde 66.7’si mesleğin olumsuz bir imaja sahip olduğunu belirtmektedir.(Kaynak Milliyet GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul)

özel güvenlik ögg kadın özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU