Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İSTGüven A.Ş.'de Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Hak-İş'e Bağlı Öz Güven Sen'den İstifa ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı iştirak şirketi olan İstanbul Güvenlik (İST GÜVEN A.Ş.) bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri HAK-İŞ'e bağlı Öz Güven Sen Sendikasına daha önce baskı ve zorla üye yapıldıklarını ve Sendikanın ilgisizliği gerekçesi ile istifa etmeye başladıklarını belirttiler.

İSTGüven A.Ş.'de Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Hak-İş'e Bağlı Öz Güven Sen'den İstifa ediyor
İSTGüven A.Ş.'de Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Hak-İş'e Bağlı Öz Güven Sen'den İstifa ediyor İsmail Kutlu
Bu içerik 2042 kez okundu.

İST GÜVEN A.Ş. bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri HAK-İŞ'e bağlı Öz Güven Sen Sendikasından istifa ederek diğer sendikalara üye olacaklarını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin şu andaki mevcut yönetimini sendika özgürlüğüne müdehale etmemesi, daha önce baskı ve vaadlerle HAK-İŞ'e bağlı Öz Güven SEN Sendikasına üye yapılan özel güvenlik görevlileri mevcutta bulunan toplu iş sözleşmesinden memnun olmadıklarını, yapılan sözleşmenin de 3 yıllık olmasına da anlam veremediklerini sosyal medya plartformlarında sıkça dile getirmişlerdi.

Bu Haber İçin TIKLA... 

Sendikanın varolan sorunları çözememesinden ve ilgisizliğinden yakınan özel güvenlik görevlileri, ''artık sabrımız kalmadı! Bizim hakkımızı savunamayan bir sendikada hala niye üye olarak kalalım? Yeter artık diyerek!'' diyerek 19. iş kolunda bulunan diğer sendikaları araştırma işine girdikleri aldığımız bilgiler arasında.

 

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı iştirak şirketi olan Anfa Güvenlikte çalışan özel güvenlik görevlileri Belediye Başkanı değişiminden sonra baskı ortamının kalkması ile Öz Güven Sen Sendikasından topluca istifa ederek Güvenlik-İş Sendikasına üye olmuş ve yetkiyi kaptırmışlardı. Yetki tespitine itiraz eden Öz Güven Sen Sendikası toplu iş sözleşmesinin yapılmasını geçiktirdiği ve özel güvenlik işçilerini madur ettiği için tepkilerin odağı haline gelmişti.

 

Sendikasından istifa eden özel güvenlik görevlileri, özel güvenlik mesleğini yapmamış, özel güvenlik üniformasını giymemiş sendika Genel Başkanının ve Yöneticilerinin  kendilerini anlayamayacaklarını açıkça gördüklerini ve haklarını savunamayacaklarını belirterek TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik-İş Sendikasına üye olacaklarını belirttiler. Ayrıca Öz Güven Sen Sendikasının özel güvenlik görevlilerinden uzak durmasını ve haklarını arayan sendika aradıklarını sosyal medya platformlarından yazmaya ve mevcutta ki Sendikaya tepki göstermeye devam ediyorlar...

 

 

#istgüvenistifa #özgüvensenistifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU