Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisi araştırıldı

Özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisini belirlemek amacıyla bir bilimsel araştırma gerçekleştirildi.

Özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisi araştırıldı
Özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisi araştırıldı İsmail Kutlu
Bu içerik 1119 kez okundu.

2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ, özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisini belirlemek amacıyla bir bilimsel araştırma gerçekleştirdi.

Yönergeyle kamu kurum ve kuruluşları için zorunlu hale getirilen tek tip üniformanın özel güvenlik meslek imajına etkisini belirlemek amacıyla 2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ tarafından bir bilimsel araştırma gerçekleştirdi.

2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ, ”Araştırma neticesinde, yeni tek tip üniformanın hem özel güvenlik görevlileri hem de kurumlardaki diğer sivil çalışanlar açısından aşağıda belirtilen hususlar çerçevesinde özel güvenlik meslek imajına olumlu etkilerinin olduğu tespit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Üniformanın özel güvenlik meslek imajına olumlu etkilerinin olduğu ve ; Yapılan işle uyumlu olduğu,  Özel güvenlik görevlilerini düzenli ve tertipli gösterdiği,  Özel güvenlik görevlilerine disiplinli bir duruş getirdiği,  Özel güvenlik görevlilerinin caydırıcılığını artırdığı,  Özel güvenlik görevlilerini özgüvenli ve otoriter gösterdiği,  Özel güvenlik görevlilerine saygınlık ve itibar kazandırdığının altını çizdi.

”Bilimsel makale olarak Güvenlik Bilimleri Dergisinin 2021 yılı 2. Sayısından yayınlanan araştırma sonucunda ayrıca tek tip üniformanın kullanıldığı kurumlara ve dolayısıyla da devletin itibarına katkı yaptığı belirlenmiştir” dedi.

İlgili Makale  için TIKLAYINIZ...

Makalenin yayınlandığı web site için TIKLAYINIZ…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU