Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Güvenlik-İş Sendikası Başkanlar Kurulunu gerçekleştirdi. Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası 05 Şubat 2022 tarihinde Sendikanın genel merkezinde gerçekleşti. Gerçekleştirilen Başkanlar Kurulunun gündem maddeleri; Güvenlik-İş Sendikası BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ..

Güvenlik-İş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi Yayınlandı
Güvenlik-İş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi Yayınlandı İsmail Kutlu
Bu içerik 666 kez okundu.

üvenlik-İş Sendikası Başkanlar Kurulunu gerçekleştirdi. Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası 05 Şubat 2022 tarihinde Sendikanın genel merkezinde gerçekleşti.

Gerçekleştirilen Başkanlar Kurulunun gündem maddeleri;

Güvenlik-İş Sendikası

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ

(05 Şubat 2022)

 

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ocak ayı 2022 işkolu üye istatistiğinde Sendikamız Temmuz 2021’de 18 bin 470 olan üye sayısını 20 bin 960’a yükseltmiş 696 sayılı KHK ile 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununda üyelerimizin iş kollarının değişikliğini öngören düzenlemeyle on binlerce üyemizin yokluğuna rağmen istikrarlı büyümesini sürdürmüştür.

2021 yılında yapılan çalışmaları değerlendiren Başkanlar Kurulumuz, yapılan örgütlenme çalışmalarında ve imzalanan toplu iş sözleşmelerinde elde edilen başarıyı Genel Başkanımızın şahsında tüm Genel Yönetim Kurulumuzu tebrik ederek takdirle karşılamaktadır. Öyle ki kısa bir zamanda Anfa Güvenlik A.Ş.’ de çalışan özel güvenlik işçilerimizin sorun ve taleplerini bir an önce çözüme ulaştırmak için örgütlenme çalışmalarını tamamlamıştır. Ne yazık ki bir önceki yetkili malum sendika yetki tespitine itiraz ederek Anfa Güvenlik A.Ş.’ de çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın hak kaybına uğramasına sebep olmuştur.

Kurulduğumuz günden beri özel güvenlik işçilerinin hak ve sorumluluklarının bilincinde olan Sendikamız Anfa Güvenlik A.Ş.’ de üyelerimizin yetki tespit davası sonuçlanana kadar genel merkez yönetimimizin girişimleri sonucunda Anfa özel güvenlik görevlisi üyelerimizin maaşlarında iyileştirme gidilmiştir.

Sendikamızda örgütlenen ANFA Güvenlik emekçileri ve MKEK’de çalışan özel güvenlik emekçilerine yönelik toplu iş sözleşmesi imzalanmasının bilerek engellenmesi, mahkeme sonucunun belli olduğu ve emekçileri mağdur ederek yetki tespitine itiraz eden Hak-İş’e bağlı ÖZ GÜVEN SEN Sendikasına sahadan gelen talep üzerine, esefle kınandıklarına herkesin,taraflı ve tarafsız şahit olacaklarını Başkanlar kurulu olarak bildiririz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İSTGÜVEN A.Ş) örgütlenme çalışmalarını hızlandırmak için yapılacaklar değerlendirilmiş ve karara bağlanmıştır.

Yetkili olduğumuz ve sözleşmemizin devam ettiği Kütahya Belediyesinde çalışan üyelerimiz özel güvenlik emekçilerine yönelik yapılan sendikal baskı süreci ile ilgili ,şahıs ve şahıslarla alakalı hukuki süreç başlatılacak olup, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’imiz ile birlikte Kütahya kamuoyuna ve basın kuruluşlarına süreç aktarılacağını bildiririz.

Meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerinin ve üyelerimizin hak ve kazanımlarını büyütme yönündeki çalışmalarımız taktirle karşılanmaktadır. Ülkemizin ekonomik açıdan zor bir süreçte olduğu dönemde üyelerimiz özel güvenlik görevlilerinin refah paylarını biraz daha yükseltmek için ne yapılabilirliği konuşulmuş ve örgütlü olduğumuz kurumlarla görüşmeler yaparak mümkünse ek protokoller imzalanması yönündeki çalışmaları Başkanlar Kurulumuz desteklediği belirtmiştir.

Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz (Vakıfbank ) PYS Güvenlik’te çalışan üyelerimizin taleplerine yönelik başlatılan girişimlerde gelinen konuları müzakere ederek, PYS Güvenlik’te çalışan üyelerimizin sorun ve taleplerine ilişkin yapılacak çalışmaların koordinesine yönelik bilgi paylaşımında bulundu.

Başkanlar Kurulumuz, özel güvenlik mesleğimizin saygınlığını ve özel güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak için büyük çaba içerisinde olduğunun altını çizerek tüm özel güvenlik işçilerini Sendikalı olmaya, TÜRK-İŞ Güvenlik-İş çatısı altında toplanmaya davet etmektedir…

Başkanlar Kurulumuz, özel güvenlik görevlilerinin her zaman devletin emrinde, milletin hizmetinde olduğunu belirterek yaklaşık 340 bin özel güvenlik görevlisinin kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette özveriyle görev yaptığını ifade etti.

Kamu İktisadi Teşekküllerinde (KİT) çalışan meslektaşlarımızın KADRO mücadelesinde bilindiği üzere sendikamız ve Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ en ön safta mücadele etmektedir. Tarafsızca tüm sendikaları bu mücadeleye ortak olmaya davet ediyoruz, ve bu mücadele zaferle sonuçlanana dek mücadelemiz devam edecektir.

Başkanlar kurulumuz KİT’lerin Kadro kapsamı dışında bırakılmasını ve özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddet olaylarını hiçbir zaman kabul edilemeyeceğini belirterek sosyal medya ve yazılı görsel medya kullanılarak gündem oluşturma ile ilgili gerekli çalışmaların yapılmasını kararlaştırmıştır.

Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın birlik ve bütünlüğünün korunacağını ve geliştirileceğini, kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğini, Başkanlar Kurulu’nun mutlak iradesi olarak ortaya koymuştur.

Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

özel güvenlik güvenlik iş sendikası bildiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU