Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Taşerondan kadroya geçene tayin hakkı gözüktü

Çakılı kadro konumunda olan emekçilerin eş durumundan tayin hakkı yoktu. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgilere göre, Çalışma Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, işçi konfederasyonlarının talepleri üzerine çalışanlara tayin hakkı verecek.

Taşerondan kadroya geçene tayin hakkı gözüktü
Taşerondan kadroya geçene tayin hakkı gözüktü Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 751 kez okundu.

Taşerondan kadroya geçen işçilerin tayin sorunu ile ilgili Bakanlık çalışma başlattı.

Hükümet 2019 yılında taşeronda çalışan binlerce işçiyi kadroya almıştı. Ancak 696 Sayılı KHK ile kadroya alınan işçilere eş durumundan dolayı tayin hakkı verilmedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Türk-İş yönetiminin Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e bu sorunu ilettiği öğrenildi. Ulusal Kanal'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Türk-İş bu işçilerin tayin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de talebin üzerine yeni bir çalışma başlattı. Çalışma ile 696 ile kadro alan işçilere tayin hakkı verilecek.  Söz konusu çalışma, Mayıs ayında tamamlanacak 3600 ek gösterge görüşmelerinin ardından hayata geçirilecek. Diğer yandan zorunlu haller, yani sağlık ya da bekar olup ailesinden ayrı kalmak zorunda olan işçilere de tayin hakkı için çalışma yapılması gündemde.

Kaynak:Ulusal KANAL -Seda AKYÜZ

696 KHK tayin hakkı taşeron kadro işçi 696
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU