Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel güvenlik personeli kayıp çantayı, filmlere konu olacak çalışmayla buldu

Annesini Ankara’dan Malatya trenine bindiren bir vatandaşın kayıp çantası, özel güvenlik personelinin titiz çalışmasıyla bulunarak sahibine teslim edildi.

Özel güvenlik personeli kayıp çantayı, filmlere konu olacak çalışmayla buldu
Özel güvenlik personeli kayıp çantayı, filmlere konu olacak çalışmayla buldu İsmail Kutlu
Bu içerik 649 kez okundu.

Annesini Ankara’dan Malatya trenine bindiren bir vatandaşın kayıp çantası, özel güvenlik personelinin titiz çalışmasıyla bulunarak sahibine teslim edildi.

Filmlere konu olacak çalışmayla çantasına kavuşan vatandaş, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği teşekkür mesajında ise “Bizim tüm kurumlara inancımızın artması, bu güzel örneklerin çoğalması, duyulması ve yayılması dileğiyle bana bu güzel duyguları yaşatan kurumunuza, tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Cavidan Kurttaş isimli vatandaş, annesini Ankara Garı’ndan Malatya trenine bindirirken içerisinde tapu, vekaletname ve değerli eşyaların bulunduğu çantayı kaybetti. Durumu, özel güvenlik görevlilerine bildiren Cavidan Kurttaş, çantasında tapu ve vekaletnamenin de bulunduğunu söyledi. Özel güvenlik personelleri Murat Akdoğan ve Uğur Durmuş, önce Cavidan Kurttaş’ı sakinleştirip, çantayı bulmak için harekete geçti. Kamera kayıtlarını geriye dönük inceleyen özel güvenlik personelleri, X-Ray cihazına konulan çantanın önce bir yolcu tarafından yanlışlıkla alınıp tekrar geri getirildiğini, başka bir yolcunun ise valizlerinin yanına bırakılan çantayı aldığını tespit etti. Özel güvenlikler daha sonra, çantayı yanlışlıkla alan yolcunun ekran görüntüsünü ise Malatya’ya hareket eden Tren Şefi Nejdet Raylaz’a gönderdi. Kondüktör İlhan Aras da, bilet kontrolünde çantayı yanlışlıkla alan yolcuyu bulup durumu izah etti. Çanta, kendisinin olmadığını gören yolcudan alınıp, trende bulunan Cavidan Kurttaş’ın annesine teslim edildi.

 

Güvenlik personelinin özverili ve titiz çalışmasından çok etkilenen Cavidan Kurttaş, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Şems Çakıroğlu ile Merkez Koruma Güvenlik Müdürü Musa Cebe’yi ziyaret edip yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Emek ve özveriyle çalışan liyakatli insanları tanımaktan memnun olduğunu belirten Cavidan Kurttaş; gönderdiği teşekkür e-postasında ise şu ifadelere yer verdi.

TCDD Genel Müdürlüğü,
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına,
Ankara

20.06.2022 tarihinde, 18.55’de 4 Eylül Mavi Trenle annemi Malatya’ya uğurlarken, tamamen sorumluluğu bana ait olan bir kayıp yaşadım.

Bünyenizde çalışan Ankara Garı görevlileri, kolluk kuvvetleri, 4 Eylül Treni görevlileri ve tüm özel güvenlik görevlilerinden ilgi ve yardım aldım.

Kurumunuzda özverili bir yardım ve liyakatle tanıştım ve gurur duydum.

Ayrıca ve özellikle bana insan üstü bir emek ve çabayla yardımcı olan özel güvenlik görevlileri; Murat bey ve Uğur bey (soyadlarını öğrenemedim/ isimlerini bile çok zor verdiler.) bizim görevimiz, işimiz diyerek 2-3 saat görev üstü bir çaba ve emekle benimle ilgilenip bir yandan kendi görevlerini ihmal etmeden kusursuz yapıp bir yandan da kaybımı bulmama yardım ettiler. Konu her ne kadar kayıpla başlasa da emek ve özverinin değeri benim için çok kıymetliydi. Benim çocukluğumda tanıştığım kara tren yolculuklarımdan bugüne gelen kurumunuzda böyle liyakat sahibi güzel insanlar olduğunu görmekten çok mutlu oldum ve gurur duydum.

Bizim tüm kurumlara inancımızın artması, bu güzel örneklerin çoğalması, duyulması ve yayılması dileğiyle bana bu güzel duyguları yaşatan kurumunuza, tüm çalışanlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

Cavidan Kurttaş

Özel güvenlik personeli kayıp çantayı filmlere konu olacak çalışmayla buldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU