Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş'ten MEB'e Okullar İçin Özel Güvenlik Tepkisi!

Yeni Öğretim Yılına Okullarda Özel Güvenlik Görevlisi Olmadan Başlayan Milli Eğitim Bakanlığı'na Sendikadan Tepki

Güvenlik-İş'ten MEB'e Okullar İçin Özel Güvenlik Tepkisi!
Güvenlik-İş'ten MEB'e Okullar İçin Özel Güvenlik Tepkisi! Özel Güvenlik Ajans
Bu içerik 11426 kez okundu.

Daha önceden TYP Kapsamında okullara güvenlik görevlisi çalıştıran Milli Eğitim Bakanlığı TYP Genelgesinden sonra okullara güvenlik görevlisi alımını durdurdu.Daha önceden TYP Kapsamında okullara güvenlik görevlisi çalıştıran Milli Eğitim Bakanlığı TYP Genelgesinden sonra okullara güvenlik görevlisi alımını durdurdu.

Daha önceden TYP Kapsamında okullara güvenlik görevlisi çalıştıran Milli Eğitim Bakanlığı TYP Genelgesinden sonra okullara güvenlik görevlisi alımını durdurdu.

T.Y.P Kapsamından güvenlik görevlilerinin çıkartılmasının ardından bu yılda güvenlik görevlisi alımı yapmayacak.Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal medya hesabından açıklama yaparak 60 Bin Temizlik görevlisi ile yeni öğretim yılına hazırız derken okullarda güvenlik görevlisi olmaması dikkat çekti.

Konu ile ilgili haber sitemize açıklamalarda bulunan Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı;

Okul güvenliği, çalışanları tarafından, her türlü tehlikelerden uzak güvenliğin sağlanmasını, olumlu insan ilişkileri ve güvenli iklim ortamı oluşturarak öğretmen ve öğrencilerin güvenliğe ilişkin kaygılarının azaltılmasını ifade etmektedir.Güvenli ve düzenli bir okul ortamı aynı zamanda akademik başarının anahtarıdır. Kendisini güvensiz hisseden öğretmenler ve öğrenciler sağlıklı bir öğrenme öğretme sürecinin gerçekleştirebilmesi için gerekli motivasyona sahip olamaz.

Okullardaki değişim süreciyle güvenliği tehdit eden farklı türde sorunlar ortaya çıkmakta, tehdit olarak algılanan unsurlar değişmektedir. İstenmeyen olayların yaşanmaması için okullarda oluşan güvenlik risklerinin kapsamlı olarak araştırılıp incelenmesi gerekmektedir. Bu da okul güvenliği konusunda bilimsel araştırmaların artırılması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

Eğitimin en önemli karakterleri olan öğretmenlerin ve öğrencilerin okul güvenliği konusunda algıları büyük önem arz etmektedir.Bugün maalesef okullarda ve çevrelerinde çocuklarımızı bekleyen bir çok tehlike barınmaktadır.Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 öğrenim yılında okullarda güvenlik alımı yapmayacak.Okullarda güvenlik görevlisinin olmaması geleceğimiz olan çocukları,öğretmenlerimizi ve velilerimizi endişe içerisinde bırakmaktadır.Her ne kadar temiz ve hjyenik okul için temizlik görevlisi şart ise güvenli bir okul içinde güvenlik görevlisi şarttır. Bu konuda TYP Kapsamında okullarda çalışmış binlerce güvenlik görevlisi var,Milli Eğitim Bakanlığı acilen okullarda güvenlik sorununu bir daha gözden geçirmesini talep ediyorum dedi.

Kaynak:ogghaber.net
ögg özel güvenlik meb ömer çağırıcı güvenlik iş sendikası typ özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU