Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlikler için 2. kez toplu iş sözleşmesi imzalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri için toplu iş sözleşmesi imzalandı...

Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlikler için 2. kez toplu iş sözleşmesi imzalandı
Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlikler için 2. kez toplu iş sözleşmesi imzalandı İsmail Kutlu
Bu içerik 753 kez okundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri için toplu iş sözleşmesi imzalandı...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK ile Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI'nın imzaladığı toplu iş sözleşmesini özel güvenlik işçileri memnuniyet ile karşıladı.

Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, toplu iş sözleşmesinin 794 özel güvenlik işçisini kapsadığını belirterek 'Biz çalışma arkadaşlarımızı her zaman düşünüyoruz' dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ise 'Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlik emekçileri üyelerimiz adına toplu iş sözleşmemizi imzaladık. 794 özel güvenlik emekçimize hayırlı olsun. Sendika olarak özel güvenlik işçilerinin her zaman hak ve menfaatlerini savunmaya devam edeceğiz ' dedi.

 

 

 

Sendikanın resmi web sitesinde ki haberin tamamı şu şekilde;

Güvenlik-İş Sendikamız ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında İkinci Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı...

İmza törenine Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Antalya Bölge Başkanımız Recep MUTAF, Bölge Sekreterimiz Ferdi DAĞDELEN katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin BÖCEK, Genel Sekreter Cansel Cevikol TUNCER, Genel Sekreter Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan DEMİR, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Sayın Mehmet KESKİN, Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. İdari Amiri Volkan ÖNDER, Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. Avukatı Sayın Gülsüm Ünal YALÇIN, Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. Özel Güvenlik Yöneticisi Sayın Mustafa ARICAN katılım sağladı.

Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı açıklamada, “Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Antalya Bölge Başkanı Recep Mutaf ve Başkan Yardımcısı Ferdi Dağdelen ile bir araya gelerek 794 güvenlik personelimiz için toplu iş sözleşmesini imzaladık. Belediye bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi işçilerimizin maaş ve sosyal haklarında kapsamlı bir iyileştirme yaptık. Biz çalışma arkadaşlarımızı her zaman düşünüyoruz. Yapılan toplu iş sözleşmemiz özel güvenlik işçilerimize hayırlı olsun...'' dedi.

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, “Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlik emekçileri üyelerimiz adına toplu iş sözleşmemizi hayırlısıyla imzaladık. Sendikamız Güvenlik-İş ‘in kurulduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi bizler için çok önemli bir kurum. Mutabakatla toplu iş sözleşmemizin imzalanmasına katkı sunan ve emekçilerin yanında olan başta Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Muhittin BÖCEK’e ve çalışma arkadaşlarına, Antalya Bölge Başkanımız Recep MUTAF ve Antalya Bölge Sekreterimiz Ferdi DAĞDELEN'e katkılılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni dönem toplu iş sözleşmesi meslektaşlarımıza hayırlı olsun.'' dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine göre,

Toplu iş sözleşmesi yürürlük tarihi (01.11.2022 - 31.12.2024)

1- Her ay 1015 TL Sosyal Yardım,

2- 12 aya bölünmek üzere 30 gün ikramiye,

3- 2023 Ocak ayında Asgari Ücret + %9

- 2023 Temmuz Ayında Asgari Ücret + %9

- 2024 Ocak Ayında Asgari Ücret + %9

- 2024 Temmuz ayında enflasyon farkı + %9 zam,

4- Yakacak Parası,

5- Yol Parası,

6- Yemek Ücreti,

7- Eğitim yardımları,

8- %25 gece mesaisi,

9- %65 fazla mesai,

10- Bayram ve 1 Mayıs ödemeleri resmi tatillerde çalışmaya 1/3 yevmiye,

11- Yıllık izinler ve ücretli izinlerde artış,

12- Sosyal haklara her ocak ayında %9 zam şeklinde kazanımlar elde edilmiştir.

Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olsun...( Kaynak www.guvenlikis.org.tr)

 

Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlikler için 2. kez toplu iş sözleşmesi imzalandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU