Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel güvenlik görevlisini yumruklayıp gözünü kör eden şahıs 5 yıl 5 ay hapis cezası aldı

İstanbul Avcılar’da metrobüste maske takması için uyarıda bulunduğu ve darp edilerek gözlük camının kırılması sonucu görme kabiliyetini kaybeden özel güvenlik görevlisi Şükrü Turan’ın yaralanmasına ilişkin davada karar açıklandı. Mahkeme kararında sanık Senem’in 5 yıl 5 ay hapisle cezalandırılmasına karar verd

Özel güvenlik görevlisini yumruklayıp gözünü kör eden şahıs 5 yıl 5 ay hapis cezası aldı
Özel güvenlik görevlisini yumruklayıp gözünü kör eden şahıs 5 yıl 5 ay hapis cezası aldı İsmail Kutlu
Bu içerik 203 kez okundu.

 

İstanbul Avcılar’da metrobüste maske takması için uyarıda bulunduğu ve darp edilerek gözlük camının kırılması sonucu görme kabiliyetini kaybeden özel güvenlik görevlisi Şükrü Turan’ın yaralanmasına ilişkin davada karar açıklandı. Mahkeme kararında sanık Senem’in 5 yıl 5 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Avcılar’da 25 Haziran 2021 tarihinde metrobüse binen özel güvenlik görevlisi Şükrü Turan, maske takmayan Ömer Senem isimli şahsa uyarıda bulunmuştu. Maske takmayı kabul etmeyen Senem iddiaya göre “Bana maske taktıracak varsa gelsin taktırsın” demişti.


Metrobüste bulunan diğer yolcuların da tepki göstermesi üzerine öfkelenen Senem, Şükrü Turan’a yumruklar atmaya başlamıştı. Darp edildiği esnada gözlüğünün camı kırılan Turan, gözünden yaralanmış, olayın ardından 3 kez ameliyat olmuş ancak görme kabiliyetini kaybetmişti.

 

HAPSİ İSTENMİŞTİ
Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede Senem’in ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. Küçükçekmece 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuksuz sanık Ömer Senem ile müşteki Şükrü Turan hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları da katıldı.

 

BERAATINI İSTEDİ
Duruşmada beyanda bulunan müşteki Turan’ın avukatı Mustafa Alpağut, “Müvekkilde olay nedeniyle kırık, uzuv kaybı ve sabit iz kalmıştır. Bu nedenle sanığın üst hadden cezalandırılmasını talep ederiz” dedi. Sanık Ömer Senem ise son savunmasında müştekinin de kendisine vurduğunu iddia ederek beraatını istedi.

 

5 YIL 5 AY HAPİS CEZASI
Sanık savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, Ömer Senem’in ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan önce 6 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın sabıkasının bulunmaması, her duruşmayı takip edişi ve yargılama sırasında da herhangi bir olumsuz davranışına da rastlanılmadığını açıklayan mahkeme Ömer Senem’e iyi hal indirimi uygulayarak neticeten 5 yıl 5 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Kaynak: İHA

Özel güvenlik görevlisini yumruklayıp gözünü kör eden şahıs 5 yıl 5 ay hapis cezası aldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU