Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Spor Güvenliği İçin KAAN Eğitimlerine Başlıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Süper Lig’de takımı olan illerden başlamak üzere müsabakalarda görev alan genel kolluk personeli, özel güvenlik görevlileri ve stat sorumlularına Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Uygulaması..

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Spor Güvenliği İçin KAAN Eğitimlerine Başlıyor
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Spor Güvenliği İçin KAAN Eğitimlerine Başlıyor İsmail Kutlu
Bu içerik 399 kez okundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Süper Lig’de takımı olan illerden başlamak üzere müsabakalarda görev alan genel kolluk personeli, özel güvenlik görevlileri ve stat sorumlularına Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Uygulaması kapsamında eğitim verileceğini duyurdu.

Müdürlükten yapılan açıklamada, spor müsabakalarında alınan tedbirlerin maksimum seviyeye çıkartılması, müsabakalarda görev alan tüm unsurların birlikte ve uyumlu bir şekilde çalışmasının sağlanması, özel güvenlik görevlilerinin genel kolluğun gözetiminde ve sorumluluğunda görev yapması ile müsabakaların genel güvenliğine en üst düzeyde katkıda bulunulmasının hedeflendiği belirtildi. Bu doğrultuda, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle, 6222 sayılı kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde eğitimler planlandığı ifade edildi.

Öncelikle Süper Lig’de takımı olan illerden başlamak üzere müsabakalarda görev alan genel kolluk personeli, özel güvenlik görevlileri ve stat sorumlularına “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Uygulaması” kapsamında eğitim verileceği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Program doğrultusunda, 25-26 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul’da Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Polis Başmüfettişleri ile Süper Lig’de takımı bulunan illerin Spor Güvenliği Şube Müdürlerinin katılımıyla teorik ve uygulamalı olarak Spor Güvenliği (Eğiticilerin Eğitimi) Eğitimi yapılacaktır. Teorik eğitimin ardından, Fenerbahçe ile Zimbru futbol kulüpleri arasında oynanacak UEFA Avrupa Konferans Ligi ön eleme karşılaşmasında uygulamalı eğitim gerçekleştirilecektir.”

Açıklamada ayrıca, 29 Temmuz-2 Ağustos’ta Süper Lig’de takımı bulunan 12 ilde ve 3 Ağustos-8 Ağustos’ta TFF 1. Lig’de takımı bulunan 11 ildeki spor karşılaşmalarında görev alacak genel kolluk personeli ve özel güvenlik görevlilerine müsabaka öncesi, müsabaka esnası ve müsabaka sonrası alınacak tedbirler konusunda eğitim verileceği ifade edildi.

Bu şekilde, tüm ülkede alınan tedbirlerin bir bütünlük içinde uygulanmasının hedeflendiği vurgulanan açıklamada, belirtilen eğitimlerin tamamlanmasının ardından 2023-2024 sezonunda oynanacak spor müsabakalarının huzur ve güven içinde sürdürülmesinin planlandığı duyuruldu.

Kaynak: AA / Semra Orkan – Spor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği İçin KAAN Eğitimlerine Başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU