Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Kurumlar ve Şirketler Özel Güvenliklerin Sosyal Medya Kullanımına Karşı Teyakkuzda

Son dönemde artan şikayetlerle birlikte özel güvenlik görevlilerinin mesai saatlerinde aşırı sosyal medya kullanımı gündeme oturdu

Kurumlar ve Şirketler Özel Güvenliklerin Sosyal Medya Kullanımına Karşı Teyakkuzda
Kurumlar ve Şirketler Özel Güvenliklerin Sosyal Medya Kullanımına Karşı Teyakkuzda İsmail Kutlu
Bu içerik 389 kez okundu.

Son dönemde artan şikayetlerle birlikte özel güvenlik görevlilerinin mesai saatlerinde aşırı sosyal medya kullanımı gündeme oturdu. Bu durum, çalıştıkları kurum ve şirketlerin dikkatini çekerek bazı olumsuz vakalara yol açarak özel güvenlik görevlilerinin iş akitlerinin sonlandırmasına kadar büyüdü.

Özel güvenlik görevlilerinin, çalışma saatleri içerisinde sosyal medya platformlarına aşırı zaman ayırdığı ve bu platformlarda çalıştıkları kuruma ait bilgi ve resimleri paylaştığı tespit edildi. Bu durum, görevlerini aksatma riski taşıyan bir davranış sergileyerek işverenler tarafından hoş karşılanmıyor ve çalıştıkları kurum ve güvenlik şirketlerinin itibarını zedeleme potansiyeline de sahip.

Çeşitli kurum ve şirketler, bu tür davranış sergileyen özel güvenlik görevlilerinin iş akitlerini sonlandırmayla sonuçlandı.

İşverenler, özel güvenlik görevlilerinden iş disiplinini korumalarını, mesai saatlerinde profesyonelliklerini sürdürmelerini ve kurumlarına ait hassas bilgilerin paylaşılmamasına özen göstermelerini bekliyor.

Özellikle can ve mal korumakla görevli olan bu meslek mensuplarının iş disiplini ve kurumsal ciddiyeti büyük önem taşımakta. Kritik noktalarda görev yapan özel güvenlik görevlileri, sosyal medya kullanımı ve iş ciddiyeti konularında daha da dikkatli olmalıdır. Bu mesleki sorumlulukların bilincinde olan güvenlik görevlileri, iş disiplini ve kurumsal ciddiyetiyle toplumun güvenliği için gösterdikleri özverili çalışmalarla takdir toplayacaklardır.

Özel Haber: Kaynak: Özel Güvenlik TV

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU