Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Güvenlik-İş Sendikasından, ”Özel Güvenlikte Öncü, Güvenlik-İş’le Güçlü Eğitim”

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Türkiye geneli örgütlü oldukları kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerine eğitim düzenledi. Sendikanın resmi web sitesinden yazılı paylaşılan haber şu şekilde; ‘ÖZEL GÜVENLİKTE ÖNCÜ, GÜVENLİK-İŞ’LE GÜÇLÜ..

Güvenlik-İş Sendikasından, ”Özel Güvenlikte Öncü, Güvenlik-İş’le Güçlü Eğitim”
Güvenlik-İş Sendikasından, ”Özel Güvenlikte Öncü, Güvenlik-İş’le Güçlü Eğitim” İsmail Kutlu
Bu içerik 239 kez okundu.

ÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Türkiye geneli örgütlü oldukları kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerine eğitim düzenledi.

Sendikanın resmi web sitesinden yazılı paylaşılan haber şu şekilde;

 

‘ÖZEL GÜVENLİKTE ÖNCÜ, GÜVENLİK-İŞ’LE GÜÇLÜ EĞİTİM.’ BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ…

Türkiye Geneli TEİAŞ ,EÜAŞ,TKİ ,TTK ,TÜRASAŞ ,TEDAŞ,TİGEM, Eti Maden ,İzmir İZBAN, Ankara Büyükşehir ANFA Güvenlik, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya SASKİ, Sakarya Serdivan Belediyesi, Denizli Merkezefendi Belediyesi, Antalya Konyaaltı Belediyesi, Antalya Döşemealtı Belediyesi, İzmir Ödemiş Belediyesi kurumlarında çalışan temsilcilerimize ilişkin eğitim toplantısı 20-23 Ekim tarihinde Antalya’da gerçekleşti.

 

Eğitim seminerine Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Fevzi KARATAŞ, Adana Bölge Başkanımız Erkan Aksoy, Antalya Bölge Başkanımız Recep Mutaf, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Sakarya Bölge Başkanımız Güven Aramak, Şanlıurfa Bölge Başkanımız Halil Pişkin, Ankara Bölge Başkanımız Ekrem İncesu, Elazığ Bölge Başkanımız Serkan Polat, EÜAŞ İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanı Osman Karasu, EÜAŞ İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ramazan Bozkurt, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi Ahmet SULA, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep Çengel, TİGEM Güvenlik Amiri Hüseyin Yumuşak, Atabay Hukuk Müşavirimiz Levent ATABAY ve İşyeri Sendika Temsilcilerimiz katıldı.

Eğitim toplantımız İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Ülkemizin güzide kurumlarında çalışan İşyeri Sendika Temsilcilerimize hitap eden Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, uzun zaman sonra Türkiye geneli örgütlü olduğumuz kurumlarda çalışan temsilcilerimiz ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek sözlerine başladı.

Ülkemizde özel güvenlik görevlilerinin çok önemli bir görev ifa ettiğini belirten ÇAĞIRICI, bizler ülkemizde 355 bin’in üzerinde aktif çalışan özel güvenlik görevlisiyiz. Kritik altyapılarda çalışan, can ve mal da koruyan yine bizleriz. Her zaman ve her platformda söylediğimiz ‘Özel Güvenlik Her Yerde’ sözümüzü adeta slogan haline getirerek mesleğimizin görünürlüğü için çabalıyoruz. Ayrıca bizler insan hayatının her evresinde beşikten mezara görev yapan tek meslek grubuyuz.

Özel güvenlik, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Kamu ve özel sektör kuruluşlarında, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda, kritik altyapılarda enerji, havalimanları, ulaşım, belediyeler ve birçok farklı alanda, özel güvenlik görevlileri, toplumun güvenliğini ve huzurunu sağlamak için gece gündüz çalışmaktadır. Sizler, toplumun güvenliğini koruma, suçun önlenmesi, olaylara anında müdahale (KAAN Projesi ile) konusunda kritik bir işlev üstlenerek, toplumumuzun güvende olmasına katkı sağlamada büyük rol oynamaktasınız. Bu nedenle, sloganımızı her platformda söylemeye devam edeceğiz ‘Özel Güvenlik Her Yerde…’

Güvenlik-İş Sendikası özel güvenlik görevlilerinin dertleriyle dertlenen, çözüm için her sorunun üzerine giden sizlerin sendikasıdır. Tarihte ilk kez özel güvenlik görevlileri için bir kamu spotu yayınlandı. İçişleri Bakanlığımız, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla birlikte Sendikamızın öncülüğünde özel Güvenlik Tek Tip kıyafet çalışmamız da gerçekleşti.

Özel güvenlik mesleğinin en büyük sorunlarından biri olan kimlik iptalleri konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının da özel güvenlik mesleğinde ki sorunları çözme konusunda çok büyük destekleri olduğunu vurgulayan ÇAĞIRICI, ‘’biz yaptığımız tüm projelerimizi Başkanlığımızla birlikte yapıyoruz özel güvenlik mesleğine olumlu tüm projelerde desteklerini esirgemiyorlar. Buradan İçişleri Bakanlığımıza, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımıza tüm özel güvenlik personeli adına teşekkür ediyorum dedi.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, gerçekleştirilen eğitimin hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

EÜAŞ İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanı Osman Karasu bir konuşma gerçekleştirerek EÜAŞ kurumunda ve Türkiye genelinde çalışan ve kritik altyapılarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine yönelik bu yararlı eğitimi gerçekleştirdikleri için Güvenlik-İş Sendikasına ve Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI’ya teşekkürlerini iletti.

EÜAŞ İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ramazan Bozkurt da Güvenlik-İş Sendikasına bu yararlı eğitim için teşekkür ederek gerçekleşecek eğitimin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Eğitimde 1. Sınıf Emniyet müdürü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula toplantımızda ‘Etkili İletişim Eğitimi’ ile bizlere çok güzel bir program gerçekleştirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL konuşma gerçekleştirerek, özel güvenlik tek tip kıyafetten, kimlik iptaller konusunda yayınlanan Genelgeye kadar pek çok konuda bilgilendirmede bulundu.

Toplu İş Sözleşmesi Uzmanımız Deniz Can, “Görsellerle Toplu İş Sözleşmesi Prosedürü ve TİS’den Yararlanma Koşulları” konularında sunum gerçekleştirdi.

Muhasebe Uzmanımız Hasan Çelebi “Ücret Teorisi ve Bordro İnceleme” konu başlıklarında üyelerimiz özel güvenlik görevlilerini bilgilendirdi.Eğitimimiz, Atabay Hukuk Müşavirimiz Levent ATABAY ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz eğitime katılan özel güvenlik görevlisi üyelerimizle karşılıklı soru cevap şeklinde bilgilendirilerek devam etti.

EÜAŞ, TEİAŞ ve katılımcılarımız, üyelerimizi soru- cevap şeklide bilgilendirdi.

Eğitimimiz Toplu fotoğraf ve sertifika töreni ile sona erdi.

   

Güvenlik-İş Sendikasından ”Özel Güvenlikte Öncü Güvenlik-İş’le Güçlü Eğitim”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU