Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştayı' gerçekleştirildi

Güvenlik-İş Sendikası tarafından, 'Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştayı' gerçekleştirildi.

Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştayı' gerçekleştirildi
Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştayı' gerçekleştirildi İsmail Kutlu
Bu içerik 263 kez okundu.

13-15 Aralık tarihlerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde çalışan özel güvenlik görevlilerine yönelik 'Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştayı'na Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcıları, DHMİ Genel Müdürlüğü ,Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Sihagüvder Derneği ,UFS ve Ulusal Güvenlik ve sektör temsilcileri katıldı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI'nın yaptığı açılış konuşmasında, havalimanlarının ülkemizin hava sahasındaki güvenliğinde kritik bir rol oynadığına vurgu yapılarak, özel güvenlik görevlilerinin bu süreçteki kıymeti dile getirildi. 9 yıldır devam eden örgütlenme süreci, gerçekleştirilen çalışmalar ve ileriye dönük projeler anlatılarak ve havalimanları özel güvenlik görevlilerinin önemi vurgulandı.

Sendikanın resmi web sitesinde haber şu şekilde;


13-15 Aralık tarihleri arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde çalışan işyeri temsilcilerimiz ve proje sorumlularımıza yönelik 'Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştay'ı gerçekleştirildi.


Çalıştaya, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet DURCUK ve Fevzi KARATAŞ, DHMİ Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Enes ÇAKMAK, DHMİ Genel Müdürlüğü Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkanı Mahmut ARABOĞA, EGM Koruma Daire Başkanlığı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Daire Başkan Yardımcısı Ömer AYHAN, EGM 2. Sınıf Emniyet Müdürü Uğur DEMİRCİ, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL, DHMİ Genel Müdürlüğü Güvenlik Şefi - Ulusal Güvenlik Denetçisi Tuncay BALCI, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sivil Havacılık Güvenliği Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü Ramazan DURSUN, Eğitim İkmal Şube Müdürlüğünden Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Murat Gülmez, UFS Güvenlik Genel Müdür İsmail ATEŞ, UFS-Ulusal Güvenlik Güvenlik Koordinatörü Yavuz DEDE, Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği Genel Başkanı Cem UYSALLI ile Sendikamızın havalimanları işyeri Sendika Temsilcileri ve Proje Sorumluları katıldı.


Çalıştay, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Çalıştayımızın ilk günü eğitim ve değerlendirme olarak gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI gerçekleştirdi.

Ülkemizde özel güvenlik görevlilerinin çok önemli bir görev ifa ettiğini belirten ÇAĞIRICI, bizler ülkemizde 355 bin'in üzerinde aktif çalışan özel güvenlik görevlisiyiz. Kritik altyapılarda çalışan, can ve mal da koruyan yine bizleriz. Bunlardan biri de havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlileri. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en hassas bölgelerinden biri olan havalimanlarının, herhangi bir aksaklığın hemen kamuoyuna yansıyabilecek bir öneme sahip olduğunu vurguladı. ÇAĞIRICI, havalimanlarının ülkemizin hava sahasındaki güvenliği sağlamak adına kritik bir rol oynadığını belirterek, bu süreçte emek veren özel güvenlik görevlilerinin değerini ve kıymetini vurguladı. 9 yıldır örgütlü olduğumuz havacılık güvenliği özel güvenlik görevlileri ile olan örgütlenme sürecimiz, Sendikamızın gerçekleştirdiği çeşitli çalışmalar ve ileriye dönük projelere değinen ÇAĞIRICI, bu süreçte elde edilen başarıları ve sendika olarak üzerimize düşen sorumlulukları anlattı. Özel güvenlik görevlisi üyelerimizin haklarını koruma ve geliştirme adına atılan adımları detaylı bir şekilde değerlendirdi. Ayrıca, havacılık güvenliği özel güvenlik görevlileri ile birlikte yürütülen örgütlenme çalışmalarının sektöre ve çalışanlara sağladığı katkıları vurgulayarak, birlik ve dayanışma içinde daha güçlü bir sendika hedefine odaklandığımızı ifade etti. ÇAĞIRICI 'Güvenlik-İş Sendikası olarak özel güvenlik mesleğine ve havacılık güvenliğine katkılar sağlanmak adına teşkilatımızla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz' dedi. Gerçekleştirilen çalıştayın hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.


DHMİ Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Enes ÇAKMAK, DHMİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarını ve Havacılık Acil Yardım Daire Başkalığının yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek DHMİ'nin vizyonu ve misyonu hakkında konuşma gerçekleştirdi.

DHMİ Genel Müdürlüğü Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkanı Mahmut ARABOĞA ise çalıştayda özel güvenlik görevlilerinin çalışma hayatı, şartları ve sektörde gerçekleştirilen projeler hakkında detaylı bir genel bilgilendirme gerçekleştirdi.


Çalıştayda, DHMİ Genel Müdürlüğü Güvenlik Şefi - Ulusal Güvenlik Denetçisi Tuncay BALCI ve UFS -Ulusal Güvenlik Koordinatörü Yavuz DEDE konuşma gerçekleştirdi.

Çalıştayı 1. günü olan eğitim ve değerlendirme soru cevap şeklinde devam etti.


Programın ikinci gününde Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI moderatörlüğünde EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Uğur DEMİRCİ, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL, DHMİ Genel Müdürlüğü Güvenlik Şefi - Ulusal Güvenlik Denetçisi Tuncay BALCI, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Ramazan DURSUN, UFS- Ulusal Güvenlik Koordinatörü Yavuz DEDE, Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği Genel Başkanı Cem UYSALLI katılımları ile Çalıştay devam etti. Çalıştaya katılan tüm panelistler havacılık güvenliği konusunda konuşmalarını gerçekleştirdi. özel güvenlik sektörü ve özel güvenlik görevlileri çalışma hayatı, mevzuat, TPSS sınavı, havacılık güvenliği vb. konulara da değinildi. DHMİ kurumunda çalışan işyeri temsilcilerinin sorunlarını ve taleplerini soru-cevap şeklinde panelistler tarafından cevaplandı.

Çalıştay, sertifika töreni ile sona erdi.


Çalıştayımıza katılan DHMİ Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Enes ÇAKMAK, DHMİ Genel Müdürlüğü Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkanı Mahmut ARABOĞA, EGM Koruma Daire Başkanlığı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Daire Başkan Yardımcısı Ömer AYHAN, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Uğur DEMİRCİ, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL, DHMİ Genel Müdürlüğü Güvenlik Şefi - Ulusal Güvenlik Denetçisi Tuncay BALCI, Eğitim İkmal Şube Müdürlüğünden Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Murat Gülmez, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sivil Havacılık Güvenliği Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü Ramazan DURSUN, UFS Güvenlik Genel Müdür İsmail ATEŞ, UFS-Ulusal Güvenlik Koordinatörü Yavuz DEDE, Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği Genel Başkanı Cem UYSALLI ile Sendikamızın havalimanları işyeri Sendika Temsilcileri ve Proje Sorumlularına, ve özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Güvenlik-İş Sendikası tarafından 'Sivil Havacılık Güvenliği Çalıştayı' gerçekleştirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU