Özel Güvenlik Haberi Güncel, Ögg Haber, Özel Güvenlik Sınavı, Özel Güvenlik Soruları, Özel Güvenlik Ders Notları, Özel Güvenlik haberleri 2020
Reklamı Geç

Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar Ve Gelecek Vizyonu Paneli Gerçekleşti

Özel Güvenlik Haftası kapsamında “Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar ve Gelecek Vizyonu” paneli büyük bir katılımla gerçekleştirildi. ÖGED Derneği tarafından düzenlenen panele, ÖGED Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dilek..

Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar Ve Gelecek Vizyonu Paneli Gerçekleşti
Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar Ve Gelecek Vizyonu Paneli Gerçekleşti İsmail Kutlu
Bu içerik 90 kez okundu.

Özel Güvenlik Haftası kapsamında “Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar ve Gelecek Vizyonu” paneli büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

ÖGED Derneği tarafından düzenlenen panele, ÖGED Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dilek Oran, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Sn. Suat Çelik, Sn. TOBB Türkiye Özel Güvenlik Hizmetleri Başkanı Serdar Gökhan Arıkan, Sn. GÜSOD Derneği Başkanı Turgay Şahan, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ve Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Durcuk, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı yöneticileri ve müdürleri, özel güvenlik eğitim kurumları, özel güvenlik şirketleri, özel güvenlik görevlileri ve sektör temsilcileri katıldı.

 

Panelin açılış konuşmasını, ÖGED Derneği Başkanı Dilek Oran gerçekleştirdi.

ÖGED Derneği Başkanı Dilek Oran, özel güvenlik sektörünün 20. yılını kutladıklarını belirtti. EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Sn. Suat ÇELİK’e sektöre yaptığı değerli katkılar ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Özel güvenlik sektörü olarak kadın istihdamını ÖGED Derneği olarak desteklediklerini ifade eden Oran, kadınların sektöre katılımını teşvik etmek amacıyla çeşitli kapsayıcı adımlar attıklarını vurguladı. Ayrıca, özel güvenlik firmalarına kadın istihdamı konusunda desteklerini sunmalarını talep etti.

 

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı’nın panelde yaptığı konuşmada;

26 Haziran Özel Güvenlik Haftası kapsamında Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar ve Gelecek Vizyonu Panelinde bir araya geldiklerini belirtti. Çağırıcı, 2004 yılında 5188 sayılı özel güvenlik kanununun resmi gazetede yayınlanmasıyla yürürlüğe girdi. , özel güvenlik görevlilerinin farkındalığını ve saygınlığını artırmak için gece gündüz var gücümüzle çalışmaktayız. EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı öncülüğünde Güvenlik-İş Sendikamız ile birlikte hayata geçirilen özel güvenlik kamu spotu ve tek tip kıyafet uygulamalarının önemine değindi. Özel güvenlik görevlilerinin farkındalığı ve saygınlığı için tek tip kıyafetin hayati önem taşıdığını da yarıca belirtti.

 

Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin kamu görevlilerine en büyük katkıyı sağlayan yardımcı kuvvet olduğunu belirterek, 2019 yılında İstanbul’da başlatılan KAAN uygulamasının, özel güvenlik görevlilerinin genel kolluğa olan katkısını artırdığını ifade etti.

 

Özel Güvenlik Farkındalık Projesi

Ömer Çağırıcı, Güvenlik-İş Sendikası olarak yürüttükleri Özel Güvenlik Farkındalık Projesi’nin, gençler başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerine özel güvenlik mesleğinin önemini ve etkisini anlatmayı hedeflediğini belirtti. Bu projenin, anaokullarından üniversitelere kadar geniş bir yelpazeyi kapsadığını ve öğrencilere KAAN ve ÖZGE projelerinin anlatıldığını söyledi. Bu projelerle, özel güvenlik görevlilerinin mesleki saygınlığını ve toplumdaki görünürlüğünü artırmayı amaçladıklarını vurguladı.

 

ÖZGE Projesi

ÖZGE projesi ile özel güvenlik görevlilerinin mesleklerinde uzmanlaşacağını ifade eden Çağırıcı, modern güvenlik yönetimi tekniklerini öğrenerek, toplumun güvenliğine daha etkin bir şekilde hizmet etmelerine olanak tanıyacaklarını belirtti. Ayrıca, ülkemizde 373 bin özel güvenlik görevlisinin aktif olarak çalıştığını ve görev yaptıkları noktalarda en iyi şekilde hizmet verdiklerini söyledi.

 

Sektörün Gelişimi ve Geleceği

Özel güvenlik sektörünün 20. yılını kutladıklarını belirten Çağırıcı, son yıllarda sektörün büyük bir gelişme kaydettiğini ifade etti. Özel güvenlik görevlilerinin sayısının polis ve jandarma sayısından fazla olduğunu belirterek, görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini vurguladı.

 

TOBB Türkiye Özel Güvenlik Hizmetleri Başkanı Serdar Gökhan Arıkan panelde konuşmalarını gerçekleştirdi.

Özel Güvenliğin son 7 yılda çok büyük gelişmeler kaydettiğini belirten TOBB Türkiye Özel Güvenlik Hizmetleri Başkanı Serdar Gökhan Arıkan, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat ÇELİK’e özel güvenlik sektörüne katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Özel güvenlik sektörü için ÖZGE projesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Arıkan, bu projenin hem branşlaşmayı artıracağını hem de sektörün aidiyetini ve saygınlığını yükselteceğini düşündüğünü ifade etti.

 

 

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik panelde konuşma gerçekleştirdi.

2004 yılında 15 özel güvenlik şirketi ve 12 özel güvenlik eğitim kurumu ile hayata başlayan ülkemiz özel güvenlik sektörü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyüyerek yerini almıştır. Bugün, 20 yılı dolduran ve 5 milyar Euroluk bir büyüklüğe erişen özel güvenlik sektörümüzde 1310 özel güvenlik şirketi, 549 eğitim kurumu, 361 il özel idare ve belediye şirketi, 73 alarm izleme şirketi ve 100 bin 664 noktada aktif olarak çalışan 373 bin özel güvenlik görevlisi bulunmaktadır.

 

Bu denli büyümüş sektörün önünü açmak, kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette sunulan güvenlik hizmetinin kalitesini arttırmak amacıyla, sektör paydaşları ile beraber birçok projeyi hayata geçirdik.

 

ÖGNET ile özel güvenlik işlemlerinin dijitale geçtiğini belirten Çelik, kimlik kartı işlemlerinde özel güvenlik görevlilerinin işlerini daha kolay hallettiklerini ifade etti. Özel güvenliğin daha profesyonel bir meslek haline getirilmesi ve saygınlığının artırılması amacıyla tek tip kıyafet uygulamasının, özel güvenliklerin saygınlığını artırırken, KAAN projesi ile özel güvenlik ve genel kolluk görevlilerinin etkin işbirliği ve koordinasyonu sayesinde, özel güvenlik görevlilerinin etkinliğinin daha da arttırıldığını belirtti.

 

Alan ve branşlaşma içeren ÖZGE projesi ile özel güvenlik görevlilerinin daha donanımlı ve yetkin olmalarını sağlanacağını vurgulayan Çelik, bu projenin, özel güvenlik görevlilerinin uzmanlık alanlarında daha iyi eğitim almalarını ve kamuya daha etkili hizmet vermelerini beklediklerini söyledi.

GÜSOD Derneği Başkanı Turgay Şahan da, özel güvenlik sektörünün son yıllarda kaydettiği büyük gelişmelere dikkat çekti. Sektörün profesyonelleşmesi ve hizmet kalitesinin artması adına yapılan yenilikler arasında ÖZGE ve KAAN projelerinin önemli rol oynadığını belirtti.

Şahan, ÖZGE projesi sayesinde özel güvenlik görevlilerinin branşlaşarak daha donanımlı ve yetkin hale geldiklerini, bu sayede kamuya daha etkili hizmet sunabildiklerini ifade etti. KAAN projesiyle ise özel güvenlik ve genel kolluk kuvvetleri arasındaki işbirliğinin ve koordinasyonun arttığını, böylece güvenlik hizmetlerinin daha etkin ve verimli hale getirildiğini vurguladı.

 

Panel konuşmalarının ardından, sektörde 20 yılını dolduran özel güvenlik görevlilerine plaket takdim edildi. Plaket töreninden sonra pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

Panel ikinci oturumun ardından sona erdi.

 

Özel Güvenlik Sektöründe 20. Yıl Başarılar Ve Gelecek Vizyonu Paneli Gerçekleşti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
ÖZEL GÜVENLİK NEDİR, NASIL OLUNUR?
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU
GÜVENLİK TEDBİRLERİ DERS NOTU